Modificare ordinului 634

Creat de geosilva, Feb 22, 2011, 11:00 PM

« precedentul - următorul »

geosilva

Se pregateste o modificare a O634

Modificat de geosilva (22-02-2011 21:01:50)

John Doe

Intrebi sau anunti?
Spune mai multe, daca stii.

Alin B.

modificarile propuse au fost in dezbatere publica la inceputul acestei luni daca imi amintesc bine !

vpetrisor


s_mihai0481

#4
Citat din: geosilvaSe pregateste o modificare a O634



asta cu "se pregateste o pregatire" asa e de romaneasca incat ma irita la maxim. nu te supara pe mine dar argumenteaza si tu ce postezi. "parearea mea"

Modificat de s_mihai0481 (24-02-2011 18:59:15)

John Doe

Tari subiectele.
Despre un mod unitar de lucru la toate OCPI-urile n-au zis nimic. Poate dupa Paste... cele ale cailor, evident. In rest... am o senzatie de "deja vu". Dar speranta moare ultima. Sper sa nu ne schimbe iar si stampilele.

Modificat de John Doe (23-02-2011 21:40:18)

bad wolf

Nu celor care fac lucrarile nu le pune nimeni nicio intrebare.Ca asa-i in Romania .
Sper sa gasesc cararea corecta !

Mit

#7
Dezbatere publica pe site-ul ANCPI-ului

http://www.ancpi.ro/images/legislatie/ordin634.pdf

John Doe

Da bun, dar ca de obicei, anexele la prezentul ordin nu se posteaza pe site-ul oficial dar trebuie respectate. Sau si le face fiecare OCPI?
Daca tot e dezbatere publica, ar trebui sa se stabileasca exact cum trebuie sa arate fiecare anexa (nu ca in desenele rupestre de pana acum), si ce anume se scrie in fiecare câmp care trebuie completat obligatoriu. Insa nu stiu unde anume se desfasoara dezbaterea asta publica... stie cineva sau nu e si pentru provincie?

advex

#9
Citat din: John DoeInsa nu stiu unde anume se desfasoara dezbaterea asta publica... stie cineva sau nu e si pentru provincie?



vezi: http://www.ancpi.ro/pages/legislatie.php?lang=ro&type=dezbatere

Este metoda clasica de dezbatere publica, un anunt postat intr-un coltisor.
Nu exista canale de comunicare intre ANCPI, oficii si autorizati, nu exista o publicatie de specialitate, un buletin tehnic etc. Posta electronica implica efort si este tare greu sa transmiti prin mail un document...

John Doe

Sau poate ca "dezbatere publica" este termenul care descrie sedintele cu autorizatii de la OCPI, unde unii vorbesc iar ceilalti nu asculta, si totul ramâne ca inainte dar a fost dezbatut public.
Corect, as zice. Poate chiar asta meritam. Fiindca nu conteaza cine are dreptate, conteaza cine câstiga.

bstcad

Se pare ca se va reveni la procentul de max 5% in plus la diferenta intre suprafata din acte si suprafata din masuratori.
Trebuie sa facem ceva...... ca altfel, iarasi ne vom bloca

diagodose2009

Aştia de la oficiu de câtiva anii..... după ce apare o lege nouă sau
  modificări .... ne bucurăm,...... uraaaaaaa s-a modificat legile din cadastru,,,,,,
        :)
  s-au îmbunătăţit  normele din cadastru.....
   
     DAR mai cresc n TAXELE.......

După ce apare legea apare şi modificări de taxe mai mari la înregistrat dosare.....

John Doe

Eu am observat ca cam in fiecare primavara de prin 2000 încoace se tot modifica ceva. La fel ca pampersii: se schimba des si din acelasi motiv. Motivul? se tot **** pe ei, scuzati...

AlexGIS

#14
La Suceava, OCPI a trimis propunerile la lume. La voi nu s-a intamplat asa?

Le gasiti aici.
http://tinyurl.com/propuneri-modificare

Citat din: John DoeEu am observat ca cam in fiecare primavara de prin 2000 încoace se tot modifica ceva. La fel ca pampersii: se schimba des si din acelasi motiv. Motivul? se tot **** pe ei, scuzati...

:) Comic.

Modificat de AlexGIS (03-03-2011 23:06:16)