Main Menu

ProfLT

Creat de birt, Mar 18, 2009, 12:52 PM

« precedentul - următorul »

birt

Nu gasesc ProfLT nicaieri pe site-ul de la 3dspace, stie cineva de unde il pot lua?
Multumesc anticipat.

cnico

A aparut o nou versiune de ProfLT 9.0 http://www.3dspace.ro/demo1.htm" target="_blank">http://www.3dspace.ro/demo1.htm

zamfy

Am si eu o intrebare pt. cei care lucreaza cu acest soft. La profilele transversale el iti ia ca referinta Z-ul cel mai mic din profil rotunjit. Se poate pune ca referinta alt Z, ales de noi? Nu am gasit nicaieri in setarile programului chestia asta. Sau poate mi-a scapat.

adrianc

Nu exista setarea asta.
Dar poti insera un punct in el cu o cota mai mica si ulterior explodezi profilul si il modifici la loc.
Sau poti muta linia mai sus sau mai jos si editezi textul de la cota de referinta.
La muncă! nu la întins mâna.

zamfy

Se sterge...

Modificat de zamfy (30-04-2011 09:12:34)

zamfy

Se sterge...

Modificat de zamfy (30-04-2011 09:12:46)

zamfy


adrianc

Nu ne puteam scarpina mai romaneste  :rotfl:
Merci.
La muncă! nu la întins mâna.

dorin84

buna ziua
stie cineva cum se pot exporta informatiile din profilul grafic generat de proflt?
(cote, distante cumulate, etc.)
multumesc

adrianc

Ai undeva exporta profile in fisiere moss, micropiste sau ceva de genu.
Acum depinde ce vrei sa exporti. Daca vrei tabelul e suficient sa exporti x,y,z ale punctelor si sa iti faci calculele in excel.
D=radical din x,y
panta=delta H supra D ori 100
Sti tu formulele.
La muncă! nu la întins mâna.

nestea_icetea

ma poate ajuta cineva cu un serial pt proflt? pot da la schimb serial pt topolt.mentionez ca sunt student si nu am intentii in a folosi softul decat personale.

adrianc

NU! Aici nu se cer seriale si crack-uri. Daca ewsti student foloseste-l trial 30 de zile.
La muncă! nu la întins mâna.

nestea_icetea

prietene, daca mergeau toate facilitatile la versiunea trial nu mai intrebam

adrianc

Atunci spune-mi ce nu merge. Poate te ajut cu o solutie.
Apropo! Versiunea trial e complet operationala!

Modificat de adrianc (08-04-2012 18:41:45)
La muncă! nu la întins mâna.

nestea_icetea

ideea este aceasta:  am intrat pe topolt.com si mi'am facut cont. Am descarcat proflt trial de pe site. la instalare, unde a trebuit sa introduc numele si organizatia, am scris numele din contul de pe site si la organizatie am lasat liber. totul ok pana aici. dar cand am deschis aplicatia din autocad, si am incercat sa introduc cateva puncte, mi'a cerut serialul... am citit pe situl lor ca problema aceasta apare daca ai mai avut proflt instalat in calculator. Cum fac sa prostesc calculatorul ca nu am mai avut programul instalat. nu merege cu unistal si reinstalat...  idei?