Program calcul nomenclaturi

Creat de marineru, Sep 20, 2006, 03:36 PM

« precedentul - următorul »

marineru

Am o intrebare urmare a aparitiei hartilor digitale: stiu ca exista programe pentru calculul nomenclaturilor dar nu stiu nici unul. ati putea sa ma ajutati spunandu-mi ce programe se folosesc in cazul acesta?
Multumesc

toderascu

unul ar fi PlanServ al d-lui negoescu. Dar mai sunt niste prog f. bune puse la dispozitie de cei de la Geotop. Cei care au facut mapSYS si toposys

advex

Programul "PlanServ" este disponibil pe vreun site? Daca da, care este locatia?

Vasile

incercati   http://www.geotop.ro" target="_blank">www.geotop.ro

mihailavram

da am ceva pentru tine
e sub dos si merge f bine
astept contact

redz

Exista si un lisp pentru calculul nomenclaturii>

John Doe

Exista si grupul (mai bine zis, folderul) "TRAPEZ" (288Kb) ; e sub DOS, iti da nomenclatura pana la 1:5000 daca stii un punct, sau coordonatele colturilor trapezului daca stii nomenclatura. Lucreaza in Stereo '70, Elipsoid, Gauss. In Stereo, obtii deformatii destul de mici la colturile trapezelor (1.2m pt. scara 1:5000). Ca sa-ti pui un trapez scanat in coordonate, ai nevoie de CAD Overlay, Raster Design sau ceva care sa lucreze cu imagini, nu doar sa le insereze in desen.

klu_naravas

eu mai stiu cateva programase care fac lucruri de genul acesta cum ar fi:GENNOMEN.EXE,NOMENCFP.EXE,TRANSFOR.EXE,daca aveti nevoie d-ati de stire.

Modificat de klu_naravas (11-07-2008 18:19:22)

John Doe

Da, alea sunt; la mine sunt grupate intr-un folder (asa le-am gasit si eu), cu niste fisiere auxiliare de date pe langa ele.