Receptie tehnica

Creat de florinD, Feb 27, 2018, 03:12 PM

« precedentul - următorul »

florinD

Buna ziua.
Am o lucrare de receptie tehnica-PAC pentru 7 strazi. CU are obiect Modernizare strazi ..... si enumera strazile.
Pot face o singura documentatie daca cele 7 strazi sunt adiacente? Ce trec la adresa imobilului?

Multumesc.

CBuiga

Salut. Eu am facut si se poate. La adresa am trecut "Intravilan" localitatea respectiva.
Mult succes!

florinD

Citat din: CBuiga din Feb 27, 2018, 05:54 PMSalut. Eu am facut si se poate. La adresa am trecut "Intravilan" localitatea respectiva.
Mult succes!


Salut. Ai facut pe sistemul nou e-terra 3?

Poti da cateva detalii?
Multumesc.

CBuiga

      Salut. Am facut pe noul sistem si am facut in asa fel incat conturul sa cuprinda toate strazile si sa fie unul singur, nemaiavnd voie acum sa il faci prin fasie sau banda. Probleme am avut doar la un singur BCPI in care nu m-au lasat sa trec cu conturul peste un drum care nu era obiectul meu dar eu il prinsesem in ridicarea topografica(folosindu-l mai mult ca un puncte la care sa ma raportez, acela fiind un drum de asfalt). Iar dupa noul ordin daca se certifica amplasamentul nu ar trebuie sa mai fie o problema dar ei nu m-au lasat. Am incercat sa ii fac sa inteleaga ca o ridicare topografica (receptie tehnica) este cu caracter informativ, nu inseamna ca daca eu trec cu ridicarea topografica peste un drum care nu e obiectul meu, acela va fi cuprins si in proiect, de aceea avem C.U. Sa imi spui te rog ce fel de detalii ai mai avea nevoie. Succes