Scannere format mare

Creat de John Doe, Apr 27, 2017, 04:40 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

Vrem sa achizitionam un scanner format mare (A0) la firma la care lucrez, m-au insarcinat pe mine cu treaba asta si incerc sa adun cat mai multe informatii.
Nu sunt fezabile sisteme complete plotter+scanner, ci doar scannere A0 (neaparat) color; preturile incep de undeva de la 2400 euro. Noi, second-hand sau refurbished.

Am nevoie de putin ajutor de la cei care cunosc din experienta personala acest tip de echipamente: observatii, plusuri si minusuri, recomandari.

Cu Google am cautat si eu, mi-am facut o idee dar nu e suficient. Dau o bere... dar veniti in Sibiu dupa ea...

Mit

Eu unu'n-am avut nevoie de-asa ceva. Cand chiar am nevoie, sunt in Timisoara cateva firme care contra-cost fac lucrul asta.
De ex. la fostul IPROTIM este un Copy Center unde-am scanat un cearsaf de plan dar care depasea lungimea unui A0; singurul impediment ar fi latimea planului, pt ca practic, il bagi pe-o parte si iese pe cealalta (in lung).
Incearca sa vorbesti cu cel de la "complet IT" de pe forum din Timisoara, este un baiat OK si poate-ti aduce ceva dedicat preferintelor tale.
Spor !

Privind berea... trimite-l pe Iohannis cu ea

Modificat de Mit (27-04-2017 17:10:30)

John Doe

Nu cunosc pe nimeni de la firme gen copy-center, normal ca am sa merg sa intreb si la asa ceva. Ghici insa cine da informatii daca crede ca vrei sa-i faci concurenta.
Scannere se gasesc de cumparat, cunosc si parerile celor care le vand (majoritatea de genul "a mea e cea mai buna";). As avea insa nevoie de informatii concrete, daca a lucrat cineva cu asa ceva.
O sa intreb si la completeit, dar si el vinde echipamente... sa vedem.

Johannis e cam ocupat acum, nu stie unde sa-si faca week-endul prelungit de 1 mai...