ce facem cu autorizatiile date de ogr

Creat de sorinius, Dec 11, 2008, 11:20 AM

« precedentul - următorul »

sorinius

intrebare.....ce drak facem cu autorizatiile date de ogr....astept cu nerabdare raspunsuri... :D

John Doe

Ai putina rabdare, sa iasa ceva lege, HG sau ce vor muschii lor de guvernanti, si vedem pe urma. Deocamdata, am platit 2.800 RON ...ca sa traiasca si altii.
Stii o vorba? Prost nu e cel care cere, ci cel care da.

sorinius

da chestia nu-i de bani neaparat... timpul pierdut, lucrari deja luate, oameni care astepta...ca de cand ai autorizatie te apuci un pic de treaba nu? oricum "traim in romania"...poate mai stie cineva ce se va-ntampla ca dak nu e de belea..iti dai seama ai PF-ul facut -ce facem????

trepied

cei de la suceava au intors-o ca la braila. acum 1 saptamana aveau postata o adresa privind ogr (adica cei autorizati de ogr nu mai puteau depune lucrari cu stampila ogr indiferent de data autorizarii) iar acum au oprit site-ul. cred ca au un jurist super tare. :)

sorinius

Am vb si eu cu un jurist si (la fel cum mai spunea cineva pe forum) ORICE DREPT CASTIGAT RAMANE CASTIGAT ....sau cel putin asa ar trebui, deci legal si moral ar fi reautorizarea directa a celor care au fost autorizati de OGR.

mariancornel

in logica asta era normal ca cei autorizati de ancpi sa fie reautorizati direct de OGR :)

djxhouse

autorizatiile vor ramane valabile si dupa data de 24 ian 2009 :hi:

djxhouse


djxhouse


gabriel 72

o decizie legala a domnului Tatu si nu abuziva ca cea a domnului director de la Suceava oricum asteptam noile reglementari care sa faca cu adevarat ordine si liniste in domeniu


     LA MULTI ANI TUTUROR!!

mihaic99

mda, si eu sunt curios ce se va intampla. e o situatie mai ciudata la mine - eu nu m-am re-autorizat cu OGR, dar sotia, da. macar e bine ca unul din noi poate stampila in orice situatie :)

fantaff

Din aceasta adresa reise faptul ca autorizatiile emise de ogr vor ramane valabile si ,, deciziile curtii constitionale au putere numai pentru viitor ''
Conform stiri care a aparut pe ancpi http://www.ancpi.ro/pages/stiri.php?lang=ro&action=show&id=109" target="_blank">http://www.ancpi.ro/pages/stiri.php?lan ... amp;id=109
se pare ca persoanele care au fost autorizate de ogr se vor autoriza la ancpi pana in iulie 2009.
 Exista o neconcordanta intre adresa ancpi si stirea aparuta pe site.
Ce se va intampla cu autorizati numai de ogr ? Vor da examene ?Vor depune dosare de autorizare la ancpi?

Modificat de fantaff (09-05-2009 16:45:58)

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

In ultima vreme au aparut tot felul de adrese oficiale. Asa e moda primavara, probabil. Ca o parere personala: daca pana in 24.07.2009 cei autorizati numai de OGR trebuie sa se autorizeze si la ANCPI, oare ce înseamna asta ?
Cat despre drepturi castigate, neretroactivitate si altele... sa nu uitam unde traim.