Hi-Target V60 vs South S86T

Creat de ovimatrix, Sep 23, 2015, 03:26 PM

« precedentul - următorul »

ovimatrix

Buna Ziua. As dori si eu putin ajutor din partea celor care cunosc si au lucrat fizic cu un South S86T si Hi Target V60. Sunt intr-o dilema. Trebuie sa aleg unu dintre aceste 2 modele si nu stiu exact pe care sa merg. Am vazut ca diferentele din datele tehnice sunt oarecum apropiate intre ele insa din pct de vedere practic, care ar fi mai ok ? sau ambele sunt la fel in folosirea lor de zi cu zi ?

Chestia importanta cred ca de luat in calcul e ca la South vine cu un controler Mobilebase DS3 iar la hi target un Getac PS336. Din pacate nici despre aceste 2 carnete de teren nu prea am multe informatii din punct de vedere practic pe teren.

Este cineva care ar putea sa imi spuna o parere din experienta dintre cele 2 modele ?

Multumesc.

Modificat de ovimatrix (23-09-2015 12:27:28)

Kaleh

Ambele sunt China made, te tin la fel de mult ca si chilotii chinezesti, care intr-o buna zi dispar de pe tine, ramane un elastic sub buric.
Am lucrat cu South (S82V), mai da in balarii la static (nu poti folosi fisierul, ca nnu a fost inchis corect), dar e cuminte. La RTK nu a vrut deloc sa ma asculte! Poate nu se pupa cu Getac, ca asta am avut.... Getac e firma americana, cand am vrut sa-mi inregistrez controlerele, mi-au zis ca serial no. nu exista! Erau made in garaj China, cu serial fals...
Daca vrei sfat si ajutor, contacteaza Syscad, oamenii sunt ok.
Bafta!

Ionica34


Marian

Eu am lucrat cu HI TARGET H32 si acum cu V30. Nu am avut probleme cu ele in mod rtk. Static nu stiu ce sa zic. Cel putin cu H32 am lucrat in 2013 intr-o padure prin noiembrie si a mers fara probleme. Nu pot face comparatie cu South, ptr ca nu am avut asa ceva. Dupa cum spunea dealer-ul, se pare ca V60 are o facilitate(sau optiune) care calculeaza coord la virful bastonului(la sol), chiar daca e inclinat. Eu unul sint multumit de V30. Atita timp cit imi fac treaba cu el, nu vad de ce ar trebui sa mai fac comparatii. L-am cumparat anul trecut pe vremea asta si l-am amortizat deja.

Modificat de Marian (09-10-2015 18:41:05)