Caut informatii - munca masuratori drumuri

Creat de Petrovici, Mai 16, 2015, 02:00 AM

« precedentul - următorul »

Petrovici

Buna seara.

Apelez la cei mai experimentati in domeniu daca ma pot ajuta cu o informatie doua. Eu am terminat facultatea de topografie in 2013, am si lucrat 6 luni in domeniu dupa care am fost plecat in UK, unde am lucrat in afara domeniului.

Acum intors in tara, m-a contactat un fost profesor, sa ma informeze ca cineva este interesat sa angajeze 3-4 oameni la prisma, pentru lucrari la drumuri. Este un proiect de vreo 500km de drumuri, deci este un job cu perioada determinata partial (depinde cat timp consuma masuratorile).

Imi puteti da cateva idei in legatura cu asta? Ma refer la faptul cum se desfasoara negocierile privind salariul si cazarea? Se poate negocia in astfel de cazuri ca angajatorul sa asigure cazare, mancare, transport?
Stiu ca salar mare nu o sa am, nici nu ma tenteaza chestia asta, ma tenteaza faptul in sine sa profesez, sa incerc sa lucrez in domeniul asta, si sa ma dezvolt, practic sa invat meserie.

Alte sfaturi daca imi puteti da in legatura cu subiectul?

Multumesc mult si un weekend placut va doresc.  :hi:

Mit

...Ce sfaturi sa-ti dau ?
Nu seamana o lucrare cu alta... Una-i la ses, alta-i la munte, una vara, alta toamna.
Cert e ca aia vor face maciuca mare pe spatele tau, asa ca cere mult ca sa ai de unde lasa, eventual. Nu intinde sfoara ca vor gasi alt fraier care sa le-alerge prisma. Pretentii mari nu poti avea la experienta ta.
Chiar daca te vei arde cu lucrarea asta, data viitoare sigur nu vei mai intreba pe forum pt. ca ai... experienta.
Cazare, diurna, papa, etc. este in functie de contractul semnat la angajare. Tu poti cere, apoi vezi ce ti se va da.  :hi: