Ploter Canon BJ-W3000

Creat de Marian, Ian 29, 2015, 06:43 PM

« precedentul - următorul »

Marian

Am un ploter Canon BJ-W3000 care a fost instalat pe diverse calculatoare care au Win XP. Am incercat sa-l instalez pe un laptop cu Win 7 si nu se poate instala ptr ca nu exista driver ptr Win 7, 8 sau 8.1. Am cautat prin tot internetul, am contactat site-ul Canon din America si se pare ca deocamdata nu exista solutie. A mai intilnit cineva problema asta? Si daca da, cum a rezolvat-o? V-as fi recunoscator daca stie cineva cum sa rezolv aceasta problema. Ploterul e bun, l-am ingrijit si nu prea imi da mina sa renunt la el. Va multumesc ptr timpul acordat si ptr eventuala solutie! Cu stima, Marian

Ionica34

Din pacate, daca producatorul iti spune ca nu ai driver nu prea ai solutie.
Ai putea incerca sa mentii doar un pc cu Windows XP in retea unde sa legi ploterul si sa-l folosesti in retea de acolo.

vali_costea

Incearca sa iti instalezi pe calculatorul tau cu Win7 o masina virtuala in care sa iti ruleze Wun xp, sau incearca, daca exista un executabil in folderul de instalare sa il setezi sa ruleze in compatibilitate cu XP.

Marian

Multumesc ptr sfaturi. Din cele 2 postari, nu o pot aplica decit varianta lui Ionica34. Nu are executabil, ci *.inf.