Export shape cu blocuri fizice APIA

Creat de criss42, Noi 05, 2014, 01:02 PM

« precedentul - următorul »

criss42

Buna ziua. Stie cineva daca se pot exporta prin intermediul unei aplicatii, blocurile fizice de pe site-ul APIA. Odata aflate pe calculator se pot "desena" corect parcelele pentru subventii, fara a avea ulterior erori si in acest mod s-ar suprapune planul cadastral peste cel de APIA. Exportul de shape-uri pe site se poate face usor. Multumesc!

John Doe

Nu exista, asa ca semnul intrebarii in intrebarea ta. Incearca sa vorbesti frumos cu cei de la APIA, poate ti le dau.

zamfy

Ba exista, am facut eu o astfel de aplicatie. criss42, daca te intereseaza, mesaj pe privat.

Modificat de zamfy (20-11-2014 09:25:43)

John Doe

Eu ziceam ca oficial nu este, fiindca nu e voie...

criss42

#4
Citat din: John DoeEu ziceam ca oficial nu este, fiindca nu e voie...


De ce nu "e voie" ? In primul rand unde scrie asta, iar in al doilea rand, nu este nimic ilegal, deoarece asa poti scurta imens timpul necesar desenarii pe site, ar fi fara erori si legatura intre cadastral si BF ar fi corecta.

AlexGIS

#5
Citat din: criss42In primul rand unde scrie asta, iar in al doilea rand, nu este nimic ilegal, deoarece asa poti scurta imens timpul necesar desenarii pe site, ar fi fara erori si legatura intre cadastral si BF ar fi corecta.

Drepturile de autor nu trebuiesc ignorate.

CitatInformaţiile oferite de acest site sunt proprietatea Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură. Acestea pot fi folosite numai pentru consultare în vederea completării cererii unice de plată pe suprafaţa de către fermieri. Folosirea acestor informaţii în alte scopuri intră sub incidenţa legislației în vigoare.

Modificat de AlexGIS (20-11-2014 19:00:33)

John Doe


criss42

Ok, am inteles si multumesc pentru sfaturi.