Hotarare nr 643 din 30 07 2014

Creat de nicu1000, Aug 06, 2014, 10:18 PM

« precedentul - următorul »

nicu1000

Hotarare nr. 643 din 30.07.2014
Hotararea pentru suplimentarea numarului maxim de posturi al Directiei Nationale Anticoruptie
    ART. 1
    Numarul maxim de posturi de ofiteri si agenti de politie judiciara, prevazut la art. 27 alin. (1) din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 43/2002 privind Directia Nationala Anticoruptie, aprobata cu modificari prin Legea nr. 503/2002, cu modificarile si completarile ulterioare, se suplimenteaza cu 50 de posturi, cu incadrarea in bugetul aprobat pentru aceasta institutie.

O avea legatura cu finalizarea Legii 165/2013 ?

John Doe

Cred ca si-a facut loc Ponta pentru niste spioni, ca prea i-a decimat DNA-ul oamenii...
In baza Legii 165 n-ai ce sa concluzionezi, oricum n-a inteles nimeni nimic.

nicu1000

Titluri (chiar 4) pentru acelasi teren de emise de aceeasi CLFF, islazuri injumatatite sau chiar disparute, titluri date de trei comune pentru aceeasi tarla (de 300ha) si altele.
Prin alte parti totul este in regula ?

severcoman

#3
Citat din: nicu1000Prin alte parti totul este in regula ?

peste tot e la fel.

John Doe

Sau, pe scurt: planurile cadastrale de punere in posesie, Titlurile de proprietate si baza de date a OCPI nu prea au treaba unele cu altele...
Sunt extraordinar de curios daca dl. Ponta o sa-si faca campanie pe promisiuni legate de cadastru... pana acum a fost suficient de istet sa n-o faca...

Modificat de John Doe (08-08-2014 20:22:22)

Ionica34

La Ialomita la inceputul legii ne-au cerut sa verificam planurile parcelare emise de ei!!!
Acum, dupa ce le-am verificat au sarit in sus ca trebuia sa respectam ce ne-au dat ei ca limita de tarla rezultata din planul parcelar avizat de ei si deasemenea sa tinem cont de limita de siguranta a drumurilor. Dar limita lor de tarla depaseste deseori limita de siguranta!!!
Asa ca totul e o mare varza, si sincer nu stiu cum o sa iasa.
ANCPI vrea acum transformarea legii 165 intr-un fel de cadastru general. Daca la inceput au dat scris ca totul sa se faca pe ortofoto, acum intreaba daca am facut masuratori!!!
Am inteles ca aceeasi problema e la mai multe judete.

John Doe

"O improvizatie care functioneaza va ramâne definitiva. "
E un citat din Legile lui Murphy, probabil subiectul face parte din bibliografia de admitere/accedere intr-un post de conducere la ANCPI...

Modificat de John Doe (10-08-2014 20:18:28)

Marian

Sau mai e una: Romanul pina nu leaga cu sirma, nu merge!