Pai si cu cadastru cum facem Ponta Las c-o rezolv eu

Creat de goguletz, Mai 15, 2014, 01:49 PM

« precedentul - următorul »

goguletz

Ordonanta de urgenta: Companiile petroliere vor putea obtine autorizatii de constructie pe terenuri care nu sunt inscrise inca in evidentele de cadastru.

Vezi mai multe detalii http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-17257094-ordonanta-urgenta-companiile-petroliere-vor-putea-obtine-autorizatii-constructie-terenuri-care-nu-sunt-inscrise-inca-evidentele-cadastru.htm" target="_blank">aici.

Mit

I-am ales p'astia ca sa scapam de ailalti... dar am dat din lac in putz.
Ce sa-i faci, omu'-i doctor in drept... neconstitutional.  :rusine:

Ionica34

Nu, omul stie una si buna : ca trebuie sa castige alegerile si sa ajute baronii sa-si refaca averile pierdute in ultimii 10 ani ca urmare a faptului ca nu au putut sa fure cat ar fi vrut si ca le-a stricat DNA-ul planurile.
Ii doare pe astia fix in ... de cadastru si de proprietate.
Asta arata cat respecta ei dreptul la proprietate.

Modificat de Ionica34 (31-07-2014 21:04:34)

John Doe

Da bine, ca e interes national, au sa ne taie rusii gazul.
Dar din ce cauza oare nu se pot intabula inr-un termen rezonabil terenurile respective? probabil ca topografii au onorariu prea mare, am mai auzit asta...

Ionica34

Terenurile nu se pot intabula din motive foarte cunoscute : acte prost intocmite.
Si ma refer aici si la titlurile de proprietate si la parcelarele "primite" de OCPI-uri (cu ocazia legii 165 am avut prilejul sa aud de la OCPI ca trebuie sa verific planurile parcelare avizate de ei!!! La intrebarea mea de ce, care este motivul, ei mi-au raspuns ca ele nu sunt avizate ci doar receptionate si ca ei nu-si asuma acele planuri!!!!)
Tot ce face acest guvern denota o lipsa crasa de responsabilitate referitor la dreptul de proprietate.

Mit

... Iar ANCPI/OCPI o "fiere" - adica poti trai linistit si fara...