Curs Tehnician cadastru funciar topograf la locul de munca

Creat de cosminbmf, Noi 27, 2013, 01:54 AM

« precedentul - următorul »

cosminbmf

Anuntul se adreseaza persoanelor care au experienta in campul muncii de ani de zile si stapanesc aceasta meserie dar nu detin o diploma; care sa ateste competentele profesionale necesare.
 Procesul este echivalentul CALIFICARII LA LOCUL DE MUNCA, desfasurandu-se sub forma unei EVALUARI la locul de munca al candidatului.
 Principiile care stau la baza procesului de evaluare sunt: validitatea, credibilitatea, corectitudinea, flexibilitatea, simplitatea si eficienta costurilor, metodele de evaluare fiind adaptate corespunzator acestei ocupatii.
 Avantajele obtinerii certificatului de competenta profesionala:
 Ofera recunoasterea competentelor (calificarea) unei persoane, indiferent de modul in care acestea au fost dobandite;
 Este o garantie a capacitatii unei persoane de a activa intr-o ocupatie;
 Mareste sansele de angajare si posibilitatea dezvoltarii unei cariere;
 Instrument eficient de motivare a angajatilor;
 Cresterea performantei echipei;
 Cresterea profitabilitatii companiei.

 Caracteristiciale acestui curs:
 - evaluarea si certificarea competentelor profesionale se adreseaza persoanelor care nu au urmat cursuri sau programe de pregatire profesionala, dar au desfasurat activitati in aceasta meserie (au experienta) si doresc sa fie evaluati in vederea calificarii.
 - persoanele declarate competente primesc certificatul de competente profesionale (calificare) cu recunoastere nationala
 - evaluatorii se vor deplasa la sediul firmei dumneavoastra pentru efectuarea evaluarii fara a scoate personalul din productie
 - procesul de obtinere a certificatului este simplu si de durata scurta
 - in cazul mai multor candidati tarifele se negociaza.

Cursul este autorizat de AUTORITATEA NATIONALA PENTRU CALIFICARI, institutie subordonata Ministerului Educatiei Nationale

Tariful cursului este de 1500 RON/ persoana

Telefon de contact 0732950313  Cosmin

simplu06

E vorba de acele cursuri pentru care sunt necesare liceul , dureaza 6 luni de zile si sunt echivalente cu 4 ani de facultate?

Eu nu stiu cine a fost atat de istet sa le infiinteze, insa am o atitudine complet dezaprobatoare fata de ele.

simplu06

Eu nu stiu, dar deseori ma intreb sunt singurul care considera aceste cursuri neloiale fata de cei cu studii superioare in domeniu ?

Singurul care vede MIZERIA ASTA ?

cosminbmf