SIGMA-program pentru generarea documentatiilor pentru prima inscriere

Creat de zamfy, Noi 04, 2013, 06:44 PM

« precedentul - următorul »

zamfy


Mit

Reactia mea este pozitiva.
Ai facut un lucru bun, ramane sa si testam softul. Feed-backul va duce la o varianta imbunatatita. Dar si mai mult vor conta donatiile. Ar trebui sa te gandesti la o suma minima. Pana la urma, este munca ta, iar eu unul nu stiu sa ti-o evaluez. Nu as dori sa te jignesc cu o anumita suma care eu as considera-o corecta, dar in realitate sa fie f. mica.
Multumesc, SPOR  :hi:

zamfy


John Doe

Arata bine, mai este de lucru as zice, felicitari.
Si eu am scris ceva asemanator dar in LISP; dupa multi ani de munca patriotica, podul imi era plin de "multumesc" dar portofelul vesnic gol, asa ca am decis sa vand softul. Si nu mi se pare mult niste sute de euro un soft care iti permite sa faci o documentatie completa in cinci minute, fara sa gresesti; valoarea se recupereaza din primele doua-trei dosare facute.

zamfy


John Doe

Perfect normal ca oamenii sa mai aiba si puncte de vedere diferite, asta devine o problema doar daca incep sa-si scoata ochii pe tema asta - nu e cazul aici.
N-am avut timp sa ma uit la aplicatia ta, desi sunt curios daca ai vreo problema la care am eu vreo solutie fiindca te ajut bucuros. O sa fiu plecat cu drona la fotogrammetrie prin Arad veo saptamana si de obicei lucrez zi-lumina, mai povestim probabil dupa aceea.

zamfy


rock4ever

Am testat aplicatia, respect pentru munca depusa. In fereastra lansata prin comanda doc mie nu imi apare in stanga jos decat "genereaza pad" si "genereaza anexe" fara celelalte 2 optiuni "cp" si "dxf"
Din pacate modul diferit in care interpreteaza regulamentul fiecare bcpi, ca sa nu vorbim de diferentele intre judete, face greoaie utilizarea programului in sensul ca formatele generate automat, trebuie ulterior sa le modific dupa forma acceptata la nivel local.
Multumesc

zamfy


Anton Pann

Cand va fi gata de incercat versiunea full pentru donatori ? Ai scris : va fi  disponibilă ..... . Sunt convins ca va avea cautare si ca se va putea trece peste inadvertentele posibile , după ce am vazut varianta postată. Cred sunt multe persoane interesate de varianta care să asigure toate tipurile de lucrari. )sau aproape toate.

Modificat de Anton Pann (08-11-2013 19:03:22)

rock4ever

nu pui un demo de varianta full? eu as fi interesat, dar vreau sa vad daca-l pot folosi. De asemenea la acte nu poti introduce decat 3 documente iar la tipul actului nu ai act notarial

zamfy


bianca.cad


zamfy


mcozmoiu