ANCPI concurs organizat la 03 12 2013

Creat de severcoman, Oct 26, 2013, 03:03 PM

« precedentul - următorul »

severcoman



Ionica34

Da, interesant.
Avand in vedere ca acesti directori sunt pusi politic, crezi ca concursurile sunt pe bune?

advex

#3
Citat din: Ionica34Da, interesant.
Avand in vedere ca acesti directori sunt pusi politic, crezi ca concursurile sunt pe bune?

Teoretic, este o competitie, un moment bun pentru schimbari in sistem.
In realitate, ca si in sport, se mai intampla ca unii sa fure startul, sa fie mai bine antrenati!
Este un concurs bazat pe proiecte, conteaza mult experienta profesionala si propunerile de management.

S-ar putea sa fie o oportunitate de a transmite noilor manageri propuneri de schimbari in activitatea oficiilor, nemultumirile celor care apeleaza la serviciile ANCPI.
Nu stiu modalitatea prin care aceste propuneri pot fi transmise acestora, nu cred ca acceseaza forumul...

Modificat de advex (27-10-2013 09:19:40)

bradu13

am vazut judetele, cred ca e tura psd ca pnl poate zboara din guvern si de ce sa ne complicam cu procese apoi. in ceea ce zice advex vreau sa zic ca e naiv la faza asta, oricum pt propuneri il invit azi si maine la poiana bv, hotel alpin unde e tot ancpi-ul  + toate ocpi

severcoman

#5
Citat din: bradu13... in ceea ce zice advex vreau sa zic ca e naiv la faza asta, oricum pt propuneri il invit azi si maine la poiana bv, hotel alpin unde e tot ancpi-ul  + toate ocpi

n-ai observat, doar "teoretic"...
invita-ne si pe noi, da' sa ne spui ce sa scriem pe bannere: JOS... ori SUS...!
s-apai e destul de aproape de centrul proiectiei, in caz contrar trebuiau sa stea o noapte-n plus...

Ionica34

Advex, chiar visezi frumos.
Tu crezi ca poti intra din afara in sistemul asta nu corupt, ci foarte corupt?
Sa fim seriosi.
Directorii si sefii serviciilor de cadastru SUNT NUMITI POLITIC.
Vrei sa faci un test ca sa te lamuresti?
Candideaza frate.
Si ne zici si noua dupa aia cum si-au baut aia din comisie joc de tine.
Ce dracu, la Constanta, Arges, Ilfov spre exemplu directorul e numit de PSD. Crezi ca daca candidezi si politic nu te sustine nimeni, vei avea vreo sansa?
Iti vor da o nota la scris de o sa ramai cu impresia ca esti ultimul prost din curtea scolii.

severcoman

recunosc, e prima data cand se anunta dinainte; pana acum aflam de "numiri" in ziua respectiva;
sistemul ar putea fi verificat: cativa de pe forum aleg un oficiu, depun dosarele si gata-
spor la pregatire !
(daca s-ar intampla asta, cred ca cei care asteapta functii vor avea emotiii mari)

Modificat de severcoman (27-10-2013 19:23:05)

advex

#8
Citat din: bradu13...in ceea ce zice advex vreau sa zic ca e naiv la faza asta..
Citat din: Ionica34Advex, chiar visezi frumos...

Nu stiu daca sunt naiv dar se mai intampla uneori sa visez frumos!

Cum a precizat si severcoman am inceput postarea cu:
Teoretic, este o competitie, un moment bun pentru schimbari in sistem.
In realitate, ca si in sport, se mai intampla ca unii sa fure startul, sa fie mai bine antrenati!


Inteleg ca oficiile astea functioneaza greu, fac zile negre dar asa indarjire nu duce la nimic bun. Daca stai tot timpul si pui greutatile pe seama sistemului, fara actiune, nu este foarte bine.
Eu cel putin asa sper, visez la organizarea breslei, la informare, la drepturi si obligatii si sunt multe postari in care am pledat pentru asta...

severcoman

#9
Citat din: bradu13... pt propuneri il invit azi si maine la poiana bv, hotel alpin unde e tot ancpi-ul  + toate ocpi

dupa atatea videoconferinte-videochat-uri, acolo se va intampla live.
in plus, vor analiza propunerile noastre de pe forum!

bad wolf

#10
Citat din: severcoman
Citat din: bradu13... pt propuneri il invit azi si maine la poiana bv, hotel alpin unde e tot ancpi-ul  + toate ocpi

dupa atatea videoconferinte-videochat-uri, acolo se va intampla live.
in plus, vor analiza propunerile noastre de pe forum!

Sa fii convins ca vor analiza propunerile noaste !!!!
Sper sa gasesc cararea corecta !

advex

#11
Citat din: bad wolf...Sa fii convins ca vor analiza propunerile noaste !!!!

Un subiect de analizat:
http://www.evz.ro/detalii/stiri/dosar-dna-fostul-director-al-cadastrului-din-calarasi-incarceat-5-ani-pentru-luare-de-mi-1061608.html

DOSAR DNA. Fostul director al Cadastrului din Călăraşi, încarcerat 5 ani pentru luare de mită!

 :(

John Doe

Da sigur ca o sa analizeze, poate isi fac si cont aici pe forum...