Topograf obligat sa plateasca daune

Creat de Andrei_ArenaCad, Iul 19, 2013, 01:10 AM

« precedentul - următorul »

Andrei_ArenaCad

Stit daca este vre-un topograf care a fost obligat sa plateasca daune materiale pentru o lucrare cadastrala intocmita gresit, sau o trasare gresita? obligat in baza contractului sau printr-o hotarare judecatoreasca?

bad wolf

Pana acum nu, dar e posibil, din acest motiv este indicat sa faci o "Asigurare de risc profesional".
Sper sa gasesc cararea corecta !

adrianc

Stiu topografi penalizati cu 10% din salariu, dati afara pentru ca au venit timp de 2 saptamani morti de beti la serviciu, mutati discplinar pe alt santier sau la birou, penalizari pentru termene depasite.
La muncă! nu la întins mâna.

bad wolf

#3
Citat din: adriancStiu topografi penalizati cu 10% din salariu, dati afara pentru ca au venit timp de 2 saptamani morti de beti la serviciu, mutati discplinar pe alt santier sau la birou, penalizari pentru termene depasite.

Astea probleme de disciplina si care trebuie curmate.
Sper sa gasesc cararea corecta !

AlexGIS

Știu topografi care bat stație în fața cârciumei, la umbră.  :nebun:

severcoman

sau pentru seriile din turul de orizont efectuate pe boldurile infipte pe directia vizelor, in balustrada de lemn a piramidei cu poduri.

severcoman

sau pentru defrisarea padurii pe directia vizei spre pg.

severcoman

#7
CitatȘtiu topografi care bat stație în fața cârciumei, la umbră.  :nebun:

sau marca de nivelment de la bicalatu >>> in fata cazanului de palinca !
(plantata in extrasezon, intr-un postament de beton; pe care la deschiderea sezonului au fost aduse butoaiele... cauta marca: dupa descriere fix sub butoi! a fost de bine!)

Modificat de severcoman (19-07-2013 23:32:20)