Autorizarea si masterul

Creat de djxhouse, Sep 04, 2008, 09:51 PM

« precedentul - următorul »

ancka

pai banuiesc ca atat timp cat nu se specifica foarte clar in acest regulament, cred ca cel mai bine ar fi sa il luam ca atare si sa nu mai incerca sa il interpretam...
parerea mea.

B.Camelia

#16
Citat din: allcadDaca ai colegiu de trei eu stiam ca perioada de stagiu e de 3 ani. Nu stiu daca pentru 5 ani se faca doar un an de stagiu... Eu am facut 5 ani ca am prins sistemul vechi dar nu cred ca ma pot autoriza doar dupa un an... mi s-ar parea putin.

Indiferent daca ai colegiu de 3 ani sau daca ai terminat o facultate de 5 ani tot un an iti trebuie vechime pe cartea de munca.
Vechimea pe cartea de munca se considera dupa ce ai terminat facultatea pentru ca inainte sa iti iei diploma nu esti inginer.

allcad

#17
Citat din: John DoeCorect. Dar in regulament nu scrie foarte clar daca vechimea in munca e valabila de la Burebista incoace sau numai dupa terminarea studiilor, de care or fi ele.
Am vazut oameni care au facut studii postliceale, au mai stat cateva luni sa-si faca vechimea si s-au autorizat. Nu stiu daca asta functioneaza ca un precedent, dar de aici pricep ca nu te intreaba nimeni daca vechimea in munca (si domeniu) o ai dinainte sau de dupa studii. Totusi, cel mai bine e sa intrebati oamenii care decid asta. Ce va spun eu e doar ceea ce am vazut.

Asa este,aveti dreptate! Oricum, voi incerca sa iau legatura cu cineva de la ancpi care se ocupa de asa ceva.
O zi buna!