OCPI Cluj

Creat de bradu13, Apr 27, 2013, 03:10 AM

« precedentul - următorul »

bradu13

intrebare pt cei cu lucrari in cluj: cat dureaza depunerea unei lucrari (am auzit ca de la 3 noaptea se incepe coada). am un prieten pe care vreau sa-l ajut dar nu cred chestia asta auzita. stiu ca peste tot sunt cozi dar chiar asa? un amic de la sibiu zicea ca poate sa depuna online si vine numai sa plateasca la caseria lor... multam

rock4ever

astea sunt amintiri din epoca de aur....s-au dus vremurile alea. Programul e de l 8-13. daca ai noroc nu-i nimeni, daca ai ghinion stai un pic

marginean

Buna seara
Cum as aputea sa fac o prima inscriere la o parcela care are 2 categorii de folosinta? In titlu de proprietate sunt trecute 2 parcele ( P 273- A; SI P 273/1 - CC). In principiu stiu ca se poate face un singur PAD pentru cele 2 imobile insa nu cunosc exact toate detaliile (gen intocmire fisier CP, etc).

rock4ever

In cp pui o singura polilinie, iar la sectiunea parcele le adaugi pe cele doua separat

overlinex

da are dreptate rock4 ever si daca ai nevoie de ajutor da un mesaj domnu marginean

bradu13

daca RELUAT era facut pe teren si nu din birou pe ortho
http://www.antena3.ro/romania/coordonatele-locului-accidentului-din-apuseni-necunoscute-dupa-doua-zile-de-la-tragedie-241542.html" target="_blank">http://www.antena3.ro/romania/coordonat ... 41542.html ieri la protv s-a anuntat ca si din ocpi  alba au plecat pt hotar si coordonate avion

cioro

Sunt un pic bulversat, va rog sa ma ajutati daca puteti. Am avut niste lucrari la OCPI Cluj - planuri topografice, toate mi-au fost respinse din urmatoarele motive:
- nu am avut plan de incadrare in zona cel anexa la certificatul de urbanism
- pe planuri aparea simbolizat axul drumului desi nu este in atlasul de semne conventionale
- calculul suprafetei zonei de interes nu a fost explicitat pe o foaie separata ci a fost in cadrul memoriului tehnic

In nota de completare sunt doar generalitati de genu: nu s-a respectat Ordinul 700 ... fara a se detalia (aceste observatii le-am primit telefonic dupa ce am sunat la OCPI).

Din moment ce sunt din zona de sud si orice deplasare la Cluj ma costa destul de mult, as vrea sa stiu de la cei  care au patit ceva similar daca sunt sanse sa primesc o respingere similara chiar si dupa ce fac aceste "corecturi" si daca rezolv ceva daca ma inscriu in audienta la inginerul sef. Practic in stilul asta inspectoarea (era o doamna la telefon) poate sa ma tina la nesfarsit si eu nu am ce sa fac cu nota de completare pentru ca nu e scris nimic explicit.

Planul de incadrare in zona cel anexa la certificatul de urbanism nu il am dar in documentatii am avut planuri de incadrare in zona cumparate de la OCPI Cluj, explicati-mi si mie ce fel de plan de incadrare doreste doamna?

Modificat de cioro (16-11-2015 17:11:46)