Nu apare nimic n autocad

Creat de AndreiJ, Apr 23, 2013, 12:49 AM

« precedentul - următorul »

AndreiJ

Am o problemă, am exportat în AutoCad (dxf) din ST, a venit format .ASC, am schimbat pe .DXF și autocadul nu vrea să îmi citească, îmi apare blank, zero, nimic.
Azi am executat parte din lucrare, vedeți aici https://www.dropbox.com/s/nzaylon5sz4dgf8/M_1BAWS.dxf

Am executat aceeași metodă și aici a mers: https://www.dropbox.com/s/6vgdn7p2lwdh1hz/work.dwg

Vă rog ajutați-mă, de ce nu îmi vede, n-am procedat bine? Merci!

diagodose2009

Site-ul dropbox.com, nu vrea sa descarce,(sunt probleme cu conexiunea(
Eu zic, tu sa pui pe fileshare.ro aceste doua fisiere, mai ales ca fileshare.ro, functioneaza bine pe zona Romaniei..
MErsi...

Modificat de diagodose2009 (23-04-2013 01:14:32)

adrianc

#2
La mine merge si Dropbox si dxf-ul.
Am dat zoom -> extents si arata asa:


580/382px 10.2KB

Modificat de adrianc (23-04-2013 09:45:10)
La muncă! nu la întins mâna.

AndreiJ

#3
Citat din: diagodose2009Site-ul dropbox.com, nu vrea sa descarce,(sunt probleme cu conexiunea(
Eu zic, tu sa pui pe fileshare.ro aceste doua fisiere, mai ales ca fileshare.ro, functioneaza bine pe zona Romaniei..
MErsi...
Ciudat, am încercat pe fileshare da cică-mi trebuia cont și am văzut că pe dropbox aveam deja.. Oricum, mi-am dat seama citind răspunsul lui adrian, uitasem să dau zoom extents și mă miram de ce nu-mi arată nimic..

Citat din: adriancLa mine merge si Dropbox si dxf-ul.
Am dat zoom -> extents si arata asa:

Lasă, sunt prost, n-am dat zoom -: extents și mă enervam ca prostul, eh, se vede lipsa de experiență :D, merci de lămurire!

zamfy

#4
Citat din: AndreiJLasă, sunt prost...
Nu e vorba de prostie aici, ci de, asa cum ai spus foarte bine, lipsa de experienta. Niciunul dintre noi nu am fost niste "destepti" de la inceput, ci am invatat treptat, pentru ca asa e normal. Cand nu stii ceva intreaba, sunt oameni binevoitori pe forum care vor incerca sa te ajute. Ca un sfat, incearca sa inveti de unul singur cat mai mult, pentru ca ceea ce ai invatat TU sa faci e ca mersul pe bicicleta: nu ai cum sa uiti.

AndreiJ

#5
Citat din: zamfy
Citat din: AndreiJLasă, sunt prost...
Nu e vorba de prostie aici, ci de, asa cum ai spus foarte bine, lipsa de experienta. Niciunul dintre noi nu am fost niste "destepti" de la inceput, ci am invatat treptat, pentru ca asa e normal. Cand nu stii ceva intreaba, sunt oameni binevoitori pe forum care vor incerca sa te ajute. Ca un sfat, incearca sa inveti de unul singur cat mai mult, pentru ca ceea ce ai invatat TU sa faci e ca mersul pe bicicleta: nu ai cum sa uiti.

Dada, păi jucându-mă cu autocad-ul deprind anumite mișcări și mă obișnuiesc treptat, încă n-am parcurs la facultate asta și de aceea mă mai blochez pe alocuri. Asta e o muncă "suplimentară" să zic așa, bine că mă pasionează și că pot apela cum ai spus, la oameni binevoitori care în 2minute mi-au și găsit rezolvarea.
Sper să fie ca mersul pe bicicletă, să-l prind și să nu-l mai uit :D

Marian

#6
Citat din: AndreiJ
Citat din: zamfy
Citat din: AndreiJLasă, sunt prost...
Nu e vorba de prostie aici, ci de, asa cum ai spus foarte bine, lipsa de experienta. Niciunul dintre noi nu am fost niste "destepti" de la inceput, ci am invatat treptat, pentru ca asa e normal. Cand nu stii ceva intreaba, sunt oameni binevoitori pe forum care vor incerca sa te ajute. Ca un sfat, incearca sa inveti de unul singur cat mai mult, pentru ca ceea ce ai invatat TU sa faci e ca mersul pe bicicleta: nu ai cum sa uiti.

Dada, păi jucându-mă cu autocad-ul deprind anumite mișcări și mă obișnuiesc treptat, încă n-am parcurs la facultate asta și de aceea mă mai blochez pe alocuri. Asta e o muncă "suplimentară" să zic așa, bine că mă pasionează și că pot apela cum ai spus, la oameni binevoitori care în 2minute mi-au și găsit rezolvarea.
Sper să fie ca mersul pe bicicletă, să-l prind și să nu-l mai uit :D
Apropo! Ai primit poza de la mine?

AndreiJ