dezbatere publica noul regulament

Creat de ancka, Dec 13, 2012, 11:07 AM

« precedentul - următorul »

ancka

cum poti face o poza lizibila la un format mai mare de A3?eu intrebam cum o sa procedam in acest caz.

John Doe

O copiem pe geam la registratura cu hârtie de calc...

romeo_zsurzs

Ar putea fi o solutie sa se faca direct in format PDF formatele A3 sau chiar si cele mai mari, utilizand printere virtuale cum ar fi Bulzip.

dtoni

#18
Citat din: anckacum poti face o poza lizibila la un format mai mare de A3?eu intrebam cum o sa procedam in acest caz.
folosind un apart foto cu o rezolutie buna si folosind functia manuala de focalizare. in nici un caz nu folosesti telefonul indiferent daca costa 5000 lei. o alta chestiune importanta este ca lumina sa bata din spatele aparatului foto si nu din fata lui, axul lentileor trebuie sa fie perpendicular cu planul pe care vrei sa il fotografiezi.
O alta varianta este sa le scanezi cu un A4 si sa le alipesti in corel...

Mit

Eu folosesc PDF creator. E gratuit.

Alin B.

sau pt cei ce lucreaza cu Autocad -ul la intocmirea PAD -ului, print to pdf direct, indiferent de format

ancka

stiu sa fac un print pdf din mediul cad sau office, insa intrebarea mea este: inainte de a creea fisierul pdf, nu trebuie sa semnezi si sa stampilezi documentatia?la asta m-am referit in post-ul de mai sus.

relutap

se poate scana si semnatura cu stampila si se poate aplica pe desene, doar pt fisierul pdf

ancka

a trimis cineva catre ANCPI observatii la propunerea de modificare a regulamentului?
si daca da au primit vreun raspuns?

overlinex

la cluj daca nu ai documentatia svanata nu ti-o inregistreaza

ancka


                  deci asta va fi forma finala a noului regulament....

_______________________________________
"Atunci când îţi vei găsi drumul în viaţă să fii sigur că poţi merge pe acesta, şi foarte important este, ca acest drum să-ţi facă plăcere"


               

Cloudeppelin


                  Am citit pe sarite unele articole...pana la urma de cand va fi valabil?

 http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">


_______________________________________
_-ska-_


               

dayquil


                  e valabil sau nu?


               

bad wolf


                  Deocamdata nu. Mai itai trebuie publicat in MO si va fi o perioada de tranzitie pentru implementare.

_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

dayquil


                  Multumesc bad wolf