Plan incadrare in tarla

Creat de vali_costea, Noi 25, 2012, 09:52 AM

« precedentul - următorul »

vali_costea

Buna ziua tuturor.
Planul de incadrare in tarla, pentru imobil situat in extravilan in tarla fara plan parcelar, trebuie avizat de OCPI ,sau se depune la lucrare.
Pe planul de incadrare se pun titlurile de propr. cu nr. lor?

Modificat de vali_costea (25-11-2012 10:50:38)

Mit

Trebuie semnat de presedintele comisiei locale de fond funciar (primarul) si este parte componenta din lucrarea de prima inregistrare. Nu se trec titlurile, ci doar parcela ta cu nr. cad. si cele deja inregistrate in CF din respectiva tarla.

Anton Pann

Regulamentul prevede plan de incadrare in tarla doar in extravilan. Art 26 si 26.1 Dar...

vali_costea

Scuze, extravilan am vrut sa scriu :(Am modificat , eram cu gandul la intravilan.

Modificat de vali_costea (25-11-2012 10:51:08)

Anton Pann

Este o ciudatenie acest plan parcelar :
-- se pune doar pe hartie , fara coordonatele punctelor .
-- daca s-ar cere la fiecare lucrare (parcela) din tarla ,in coordonate , ar exista n contururi ale tarlalei, nici unul nefiind avizat practic de OCPI, intrucat acesta se vizeaza doar de Primarie . Fiecare PFA ar duce tarlaua masurata si ar exista . Solutia ar fi sa soliciti de la Primarie un plan de incadrare deja vizat anterior, in care sa-ti pozitionezi parcela (daca poți !) . Sau OCPI sa le stocheze (practic sa avizeze) conturul tarlalei , care apoi sa fie pusa la dispozitia PFA.
-- OCPI nu stocheaza  conturul tarlalei, in DWG , deci ...

vali_costea

deci, fiecare cu conturul lui...dar te pune sa il ceri pe anexa 1 :hi:

John Doe

Cam asa arata in regulament, insa fiecare OCPI te pune sa il faci cum vrea muschii lui. Mie mi s-au cerut in stereo, cu tabel de coordonate si puncte pe contur si alte alea - si n-ai ce le zice. Adica nu ai cui.

ancka

sunt unele ocpi-uri care isi stocheaza contrururile de tarla, astfel incat sa nu existe "n" variante.cand soliciti cu A1 ti se elibereaza acel contru si imobilele receptionate.