Cum va merge treaba pe cadastru

Creat de map.cadastru, Noi 07, 2012, 04:30 PM

« precedentul - următorul »

map.cadastru

La voi cum merge treaba, cum va cautati noii clienti, va axati decat pe comenzi din orasul din care sunteti?


120/120px 4.2KB

Modificat de map.cadastru (30-01-2013 11:24:15)

adrianc

La muncă! nu la întins mâna.

bogdy

Clientii nu ii cauti tu, ci te cauta ei! In rest succes. :hi:

John Doe

Bun venit pe forum!
Aici, nu ne prea cunoastem personal unii pe altii, multi vin si pleaca, unii ramân si incercam sa ne ajutam intre noi; nu-ti fa o prima impresie definitiva judecând forumul doar din doua postari. Deocamdata, raspunsul meu il ai mai jos.

Ma asteptam sa te documentezi prima data, apoi sa-ti faci firma si/sau site. Stii cum se invata cel mai bine in cazuri din astea? din greselile proprii, pe care probabil urmeaza sa le descoperi singur.

Site-ul de mai sus? parere buna in general, arata bine,  însa... poate ar fi indicat sa faci numai afirmatii care se sustin.

dtoni

#4
Citat din: map.cadastruDe curand s-a deschis o firma de cadastru pe nume MAP - Masuratori Autorizate de Precizie. http://www.map-cadastru.ro/.

La voi cum merge treaba, cum va cautati noii clienti, va axati decat pe comenzi din orasul din care sunteti? Cum vi se pare site-ul de mai sus?
beton...

advex

#5
Citat din: map.cadastruDe curand s-a deschis o firma de cadastru pe nume...
La voi cum merge treaba...?

Spor in activitate, lucrari cat mai multe pe o piata atat de dificila cum este cea din Romania!

Masuratori Autorizate de Precizie?!!?
Lucrarile specifice din domeniul topografiei, masuratorile si intocmirea documentatiilor tehnice implica automat respectarea preciziei prevazute in legislatie, ea nu trebuie invocata, nu este un argument suplimentar.

Asteptam si interventii la rezolvarea unor probleme tehnice sau legislative postate pe forum.
Nu stiu cum se face dar multe firme sau topografi descopera foarte tarziu ca exista "Topograf Online" si dispar dupa promovare...
Numai bine si sper sa nu am dreptate!

goguletz

Un site curat. Imi place.

'Fir intins' la clienti.

dtoni

#7
Citat din: goguletzUn site curat. Imi place.

'Fir intins' la clienti.
Da este un site curat murdar vorba lui Cragiale.... toate pozele sunt "imprumutate de pe alte situri... ceea ce reflecta originalitatea celui ce a creat acest site.

Modificat de dtoni (08-11-2012 12:35:59)

map.cadastru

dtoni, pozele de pe site sunt cumparate de pe site-uri de specialitate. Nu ne-am permis sa le "furam". Totusi, ai dreptate ca ar fi fost mai interesant sa fie poze facute de noi. Poate pe viitor  :)

alex paun

totusi denumirea e un pic ciudata: "masuratori autorizate de precizie".suna aiurea....dar nah...fiecare cu gusturile lui

alex paun


map.cadastru

#11
Citat din: advex
Citat din: map.cadastruDe curand s-a deschis o firma de cadastru pe nume...
La voi cum merge treaba...?

Spor in activitate, lucrari cat mai multe pe o piata atat de dificila cum este cea din Romania!

Masuratori Autorizate de Precizie?!!?
Lucrarile specifice din domeniul topografiei, masuratorile si intocmirea documentatiilor tehnice implica automat respectarea preciziei prevazute in legislatie, ea nu trebuie invocata, nu este un argument suplimentar.

Asteptam si interventii la rezolvarea unor probleme tehnice sau legislative postate pe forum.
Nu stiu cum se face dar multe firme sau topografi descopera foarte tarziu ca exista "Topograf Online" si dispar dupa promovare...
Numai bine si sper sa nu am dreptate!

Vom incerca sa fim activi si sa raspundem din experienta noastra, atat cat timpum ne permite. Nu stiu daca ne ajuta promovarea care se face pe topograf online atat de mult, cat mai mult experienta si posturile voastre. De pe acest site vor veni vizite pe site-ul nostru, nu potentiali clienti. Deci nu este locul potrivit pentru promovare ci mai mult pentru informare!

Stima.

John Doe

Exact. Si pentru schimb de experienta, ajutor colegial cine are timp.