IN ATENTIA UTILIZATORILOR ACESTUI FORUM

Creat de dora3mira, Sep 10, 2012, 05:52 PM

« precedentul - următorul »

dora3mira

In urma primirii mesajului privat de mai jos - va aduc la cunostinta urmatoarele :


"Buna ziua,
Prin prezentul mesaj va instiintez ca am inregistrat sesizare la Serviciul de Combatere a Criminalitatii Informatice al Politiei Romane deoarece acest site este asociat cu vanzarea de echipamente topografice furate.
In calitate de moderator al sectiuni de "Vanzari" special create in cadrul acestui forum si prin complicitate ati vandut si sustinut activitati de comercializare bunuri furate.
In consecinta veti suporta rigorile legii impreuna cu colegii dvs moderatori.
"Acest website este in proces de identificare hosting si detinator inregistrare , urmand a fi indentificate persoanele responsabile de realizarea acestui forum si implicit moderatorii acestuia" - este o parte din raspunsul la sesizarea facuta.

Stergerea acestui forum in intregime de 3xforum.ro nu va impiedica autoritatile sa va identifice.

Survcom."

- Orice mesaj semnat cu pseudonim sau in numele unui grup - mai mult sau mai putin oficial si/sau legal - nu va fi onorat cu un raspuns privat ci unul public !

- Faptul ca sunt amenintata de domnisoara Survcom ( na, sic ! pot sa-ti schimb si sexul daca esti un domn cumva ! ) - ma lasa complet indiferenta .
Sugerarea de a sterge forumul - nu o sa fie luata in consideratie nici macar drept gluma !
- Daca vreun user isi risca pielea sa vanda echipamente furate - o face pe propria raspundere _ Sugerez domnisoarei Survcom sa dea in judecata si site-urile ce gazduiesc anunturi gratuite - gen mercador.ro si tocmai.ro - macar au sanse de a gasi obiecte ceva mai diversificate si cu siguranta raspandite pe o suprafata mai mare !!!!


In alta ordine de idei - sugerez domnisoarei Survcom sa aiba grija ce cumpara , de unde dar mai ales ce anunturi sau mesaje private trimit - nu de alta dar le facem publice in calitate de moderatori !

dora3mira

Sa reamintim utilizatorilor REGULILE DE FOLOSIRE ALE FORUMULUI .
De data asta poate le citeste si domnisoara nestiutoare ce se ascunde in spatele numelui Surv si cum i-o mai zice !

"1. Utilizand acest forum sunteti DE ACORD sa nu postati informaţii false, vulgare, defăimătoare, rasiste, cu orientare sexuala sau orice alte date considerate ilegale pe teritoriul Romaniei!
2. Sunteţi DE ACORD sa nu postaţi informaţii care ar putea incălca legile copyright-ului.
3. Toţi membrii forumului răspund personal pentru conţinutul mesajelor publicate.
4. Mesajele sunt monitorizate. Moderatorii vor şterge după cum cred de cuviinţă mesajele postate care contravin regulilor forumului, FĂRĂ a fi obligaţi să dea detalii asupra acţiunii lor.
5. Topograf Online nu poate fi tras la răspundere pentru oricare din regulile incălcate de membrii acestui forum.
6. Topograf Online nu va divulga şi nu va folosi datele personale puse la dispoziţie de către utilizatorii acestui forum (IP, e-mail etc.). NU VOM FOLOSI aceste date in scopuri comerciale.
7. Acest regulament intră in vigoare in momentul afişării lui pe forum.
8. Regulamentul poate şi va fi modificat FARĂ inştiinţarea prealabilă a utilizatorilor aşa că, din cand in cand, ar fi bine să mai aruncaţi o privire peste el!"

In consecinta stimata domnisoara veti suporta rigorile legii lipsei bunului simt - facand cunoscuta pozitia dumneavoastra tuturor utilizatorilor acestui forum care din nefericire pentru asteptarile dumneavoastra - NU VA FI STERS !!!

Mit

O fi cumparat d-ra Survcom niscai furtisaguri s-acum nu stie pe cine sa muste de... forum. Este o abordare tipica pt. parchetul d-nei Macovei: stalinisto-ceausisto-securisto-basist.
 :rusine:

dora3mira

Ia sa vedem noutati de la Codlea ... despre domnisoara Survcom ....

"Date de contact Survcom Srl
Adresa firma - FirmePeNet Adresa:     Str. Magurii 34 Codlea
Localitate-judet firma Localitate:     Codlea
Localitate-judet firma Judetul:     Brasov
Telefon firma Telefon:     068/251947 "

"Informatii registrul comertului Survcom Srl
Stare societate     RADIERE din data de 29 martie 2002
Cod Fiscal:     1123974
Numar Registrul Comertului     J08/1967/1992
Capital social:     10,00 RON

Informatii financiare Survcom Srl
Cifra de afaceri
Nu exista nici un bilant care sa reflecte cifra de afaceri a Survcom Srl"


Banuiesc ca afacerea de firma s-a transformat in PFA si acum e un fel de umbra a ce a fost candva .... colegii din Brasov pot veni cu noutati ... sau nu !

adrianc

Ce? A vazut anuntu' cu ascutitoarea furata de la colega de banca in clasa a III-a?
La naiba! Stiam eu ca o sa ma traga la... forum...

Username        survcom
E-mail        Trimite e-mail | Mesaj Privat
Titlu        Membru nou
Nume complet       
Pagina pe net       
ICQ       
MSN Messenger       
AOL IM       
Yahoo! Messenger       
Oras       
Avatar        Fara avatar
Semnatura      
Nu aveti nici o semnatura salvata.
Postari        0 - Arata toate posturile
Ultimul post        Niciodata
Inregistrat        Astazi

Astazi fiind 10 septembrie 2012. Fara nume, fara oras.
La muncă! nu la întins mâna.

John Doe

Inseamna ca userul respectiv moare de ciuda si n-are ce face altceva in afara de amenintari anonime. Dupa constructia frazelor, as zice ca e de gen feminin. Apreciez totusi faptul ca nu are greseli gramaticale. Insa pare sa aiba niste lipsuri de alta natura, mult mai grave...
Si daca trimitem noi o instiintare la DCCO, semnata de mai multi useri, ca respectiva (sau respectivul) se ocupa cu amenintarile anonime, ce se va intampla? Intr-un fel sau altul, afirmatiile au adus atingere tuturor membrilor forumului, chiar daca mesajul a fost adresat doar unui moderator, pe privat.

Admin

Am primit si eu acest mesaj de amenintare. Cei aproape opt ani de activitate neintrerupta a forumui creeaza multa invidie. :)

"Buna ziua,
Prin prezentul mesaj va instiintez ca am inregistrat sesizare la Serviciul de Combatere a Criminalitatii Informatice al Politiei Romane deoarece acest site este asociat cu vanzarea de echipamente topografice furate.
In calitate de administrator al acestui site si implicit al sectiuni de "Vanzari" special create in cadrul acestui forum, prin complicitate ati vandut si sustinut activitati de comercializare bunuri furate.
In consecinta veti suporta rigorile legii impreuna cu colegii dvs moderatori.
"Acest website este in proces de identificare hosting si detinator inregistrare , urmand a fi indentificate persoanele responsabile de realizarea acestui forum si implicit moderatorii acestuia" - este o parte din raspunsul la sesizarea facuta.

Stergerea acestui forum in intregime de 3xforum.ro nu va impiedica autoritatile sa va identifice.

Survcom."

bad wolf

Nu stiu cine este acast(aceasta) Suvcom, dar este complet in afara legislatiei.
Forumul de Vanzar iprezinta doar oferte , nici Admin si niciun moderator nu face publicitate  si nu indeamna pe nimeni nici sa vanda nici sa cumpere, iar cei care vand o fac pe raspunderea lor ,iar cei care cumpara o fac pa riscul lor.
Cei care ne acuza ar trebui sa vada ca noi am spus explicit ca suntem impotriva acestor practici (ex.pirateria informatica, vanzarea materialelor topo cum ar fi ortofogramele s.a.)

Asa ca nu avem de ce sa ne temem si nici nu trebuie sa incetam activitatea pentru ca altor personaje nu le place activitatea noastra .

Ar fi bine ca fiecare sa-si vada de treaba lor.
Sper sa gasesc cararea corecta !

doru2

eu m-am prezentat sectiei locale de politie si am facut marturisiri complete. din pacate, fiind vorba de o retea infractionala internationala si tinand cont si de complexitatea si gravitatea deosebita a cazului, cu multimple ramificatii("increngaturi" pentru survcom) internationale, cei de la politie s-au vazut nevioti sa-si recunoasca incompetenta si am fost indrumat inspre FBI.
  cei de a FBI, din lipsa de locuri de cazare in pentienciarul federal, mi-au respins cererea de arestare. aceasta va fi solutionata in masura in care vor fi eliberate paturi la sectia criminali internationali, traficantii de stilouri, creioane colorate, cei care lipesc guma de mestecat sub scaun, cei care scot limba la tovarasa invatatoare, care nu-si fac temele de casa, uita sa inapoieze cartile la biblioteca, se bat in curtea scolii si alte multe nazbatii povestite mai pe larg prin cartile lui Ion Creanga...

Modificat de doru2 (12-09-2012 04:09:59)

cadian


MUN54


John Doe

Pe userul "Survcom" l-am banat eu intr-un final, datorita atitudinii afisate.
Avea IP de Orange, deci sper sa nu fi blocat si alti useri.