ANCPI trece in subordinea Guvernului

Creat de greuceanu, Mai 08, 2012, 10:31 PM

« precedentul - următorul »

greuceanu

ce ne mai plimbam dintr-o parte intr-alta: recent am trecut de la MAI la MDRT acum in subordinea directa a Guv...!?!

Modificat de greuceanu (08-05-2012 19:32:24)

John Doe


bradu13

poate se apuca si statul de treaba asa ca mai usor cu pianul pe scari (cu stampilele).

advex

#3
Citat din: greuceanuce ne mai plimbam dintr-o parte intr-alta: recent am trecut de la MAI la MDRT acum in subordinea directa a Guv...!?!


Stirea MEDIAFAX:

Inspectoratul de stat în Construcţii şi Oficiul pentru Cadastru au fost transferate din gestionarea Ministerului Dezvoltării în subordinea Guvernului, premierul Victor Ponta afirmând că cele două structuri au fost trecute anterior la minister "mai mult pe criterii personale" decât funcţionale.

Transferul a fost decis în şedinţa de marţi a Executivului, prin ordonanţă de urgenţă.

Guvernul a mai decis ca Departamentul Cultelor să treacă în subordinea Ministerului Culturii şi ca Agenţia Naţională pentru Sport să funcţioneze în coordonarea primului-ministru.


vezi: http://www.mediafax.ro/social/inspectoratul-de-stat-in-constructii-si-oficiul-pentru-cadastru-au-fost-trecute-de-la-mdrt-la-guvern-9605541/

bradu13

Premierul Ponta a demis conducerea ancpi. Premierul Victor Ponta a dispus ca Mihai Busuioc să fie revocat din postul de director general al Agenţiei Naţionale de Cadastru, atribuţiile de conducere fiind preluate temporar de către directorul general adjunct, Ileana Spiroiu.
poate se incepe cadastrul in romania la modul serios

Mit

Si astia au mai fost la guvernare acum cativa ani... Au facut ceva atunci? :uimit:

vali_costea

Toti o apa si un pamant.Stampila ar trebui sa ramana la fel, fiindca pe ea nu scrie Mai.Madr sau guvern.

Modificat de vali_costea (15-05-2012 19:51:58)

John Doe

I-au cam demis pe toti, nu doar pe la ANCPI. S-a trecut de la ciuma la holera. Dupa alegeri o sa fie invers.

Modificat de John Doe (15-05-2012 17:51:57)

advex

#8
Citat din: MitSi astia au mai fost la guvernare acum cativa ani... Au facut ceva atunci? :uimit:

Se exerseaza ROCADA...


Erau niste versuri intr-un cantec al lui Victor Socaciu:
Vin ai nostri, pleaca ai nostri
Noi ramanem tot ca prostii
...

Modificat de advex (16-05-2012 09:58:57)

advex

#9
Citat din: GEO_XXLadvex.... Nu e V. Socaciu al de a zis prima oara. Parca a aparut ceva mai de mult. Pe la razbel undeva ... sau intre ele.

Corect!



Constantin TANASE (1880-1945)

Ne-am trezit din hibernare
 Si-am strigat cat am putut:
 Sus Cutare! Jos Cutare!?
 Si cu asta ce-am facut?

Am dorit, cu mic, cu mare,
 Si-am luptat, cum am stiut,
 S-avem noua guvernare?
 Si cu asta ce-am facut?
 
Ca mai bine sa ne fie,
 Ne-a crescut salariul brut,
 Dar traim in saracie?
 Si cu asta ce-am facut?
 
Ia coruptia amploare,
 Cum nicicand nu s-a vazut,
 Scoatem totul la vanzare?
 Si cu asta ce-am facut?
 
Pentru-a castiga o paine,
 Multi o iau de la-nceput,
 Ratacesc prin tari straine?
 Si cu asta ce-am facut?
 
Traversam ani grei cu crize,
 Leul iar a decazut,
 Cresc intruna taxe-accize?
 Si cu asta ce-am facut?
 
Totul este ca-nainte,
 De belele n-am trecut,
 Se trag sforile, se minte,
 Si cu asta ce-am facut?
 
Se urzesc pe-ascuns vendete,
 Cum nicicand nu s-a vazut,
 Tara-i plina de vedete,
 Si cu asta ce-am facut?
 
Pleaca-ai nostri, vin ai nostri!
 E sloganul cunoscut;
 Iarasi am votat ca prostii,
 Si cu asta ce-am facut?

Mit


Ionica34

eu as aduce la ACNPI niste nemti. Sa ne invete aia cum se face cadastru.
Ca daca nu avem la suprapuneri si la tampenii de ma doare capul.

bradu13

sau sa vina niste austrieci! sau toate ocpi-urile sa aiba agentia la viena ca la bucuresti ne-am lamurit cat ii duce mintea ...

John Doe

Sau ar tebui împuscati câtiva, ca de altceva in afara de frica nu stiu...

bradu13

nu sunt de acord cu impuscarea dar la sapat gropi pt bornari ar fi ok