autorizare judetul buzau

Creat de maritzu, Apr 09, 2012, 06:49 PM

« precedentul - următorul »

maritzu

salutare!am depus si eu acum o luna jumate un dosar pentru autorizare cat C si nici pana in ziua de azi nu am primit niciun raspuns legat de data in care sustin examenul.asa mult dureaza o astfel de programare ori cei de la oficiul din buzau nu sunt seriosi?mie asa mi-au parut(nici macar nu stiau "cu ce se mananca" un dosar de autorizare cand am mers la ei)
interesant este ca mi-am depus dosarul odata cu o colega de serviciu care este din slatina.ea a si sustinut examenul...l-a si promovat..in timp ce eu astept sa primesc un semn de la oficiul din buzau.
daca din intamplare aveti detalii despre aceasta nelamurire va rog sa-mi lasati un raspuns..o parere.multumesc.

numai bine!

Mit

... poate ea-i membru PDL  :wink2:

John Doe

Vezi daca nu ti-au ratacit cumva dosarul, sau poate lipsea ceva din el dar nu ti-au mai spus si de acea nu te-au anuntat ca este examen, uneori stau foarte prost la capitolul comunicare. Si eu am patit sa am un avertisment afisat pe site si sa primesc adresa cu motivul acasa dupa trei luni.

adrianc

Suna la secretariat si intreaba daca si cand se va sustine urmatorul examen. Uneori poate dura si 3-4 luni.
Deja inveti prima lectie in raportul cu oficiile de cadastru: sa ai multa rabdare si nervi de otel. :D
Bafta!
La muncă! nu la întins mâna.

doru_net

Sunt obligati ca intr-o luna de la inregistrarea unui dosar pentru autorizare sa stabileasca data examenului.
Bafta !

maritzu

va multumesc pentru sfaturi.eu am sunat odata la ei si mi-au spus ca nu s-a organizat consiliul ala.....naiba sa-i mai inteleaga si pe astia....cat despre nervi...sunt invatat cu toate mofturile lor dar ma gandeam ca sunt seriosi si ma vor tine la curent cu ce se intampla.
pe siteul ala de la ocpi buzau e jale:))....acelasi lucru de 100 ani e scris acolo(2 formate pdf si atat)
probabil o sa sun iara...dar nu as vrea asta deoarece am intrebat odata si ma gandesc ca este suficient.
numai bine.

maritzu

am sunat ..acelasi raspuns am primit..nu s-a organizat o adunare a acelei comisii.
asta inseamna ca dosarul meu nici macar nu a fost analizat(sper sa fie complet,am pus tot ce era necesar la el)
probabil peste jumatate de an o sa ma cheme....trist ce se intampla in tara asta.
numai bine.

John Doe

Daca nu sunt destule dosare de autorizare, comisia de autorizare nu se prea intruneste. O fi si asta un motiv dar nu poate dura la infinit - mai verifica daca s-au mai autorizat ai altii intre timp, si daca da intreaba-i când si-au depus dosarele.

maritzu

s-a autorizat un coleg acum un an...el mi-a spus ca intr-o luna asa l-a chemat..au fost doar 2 la examen.pana la urma asta e..nu disper.
probabil sunt singur intr-un oras asa mic si pana o sa vina alta persoana sa se autorizeze o sa astept.
 cand o sa ma cheme o sa pot sa dau de B...nu de C:)

maritzu

in cele din urma am fost chemat si la examen si l-am promovat:)....am fost anuntat prin mail.dosarul l-am depus prin martie iar examenul l-am sustinut la inceputul lunii iunie.
majoritatea intrebarilor au fost din ordinul 108(nu ma asteptam) iar la proba practica am avut o drumuire sprijinita la capete plus radiate.daca nu esti pregatit nu prea ai sanse.

maryus_h