sectiune download upload

Creat de ali_rosca, Apr 01, 2012, 03:22 PM

« precedentul - următorul »

ali_rosca

Propun si eu crearea unei sectiuni download/upload in cadrul acestui forum pentru ca ar fi foarte utila pentru toti utilizatorii forumului.

John Doe

Si cu drepturile de autor cum sa facem ?

Atopor

De ce atunci cand vine vorba de  download, sau upload trebuie sa  ridicam problema dreptului de autor? Nu pot fi uploadate fisiere ce nu intra sub incidenta acestui drept? Si apoi cine incalca acest drept poate sa si plateasca! Din cate stiu eu e interzis a interzice sa gresesti! E o formulare putin fortata, dar... Asumati-va raspunderea pentru ceea ce spuneti si puneti pe net! Si nu numai...

John Doe

De ce? fiindca oriunde am fi, avem de respectat niste reguli, fie ca ne place sau nu. Iar existenta unei sectiuni de upload/download nu eu o hotarasc, ci administratorul site-ului, deci el stie cel mai bine ce sa faca. Oare de ce nu se pot trimite E-mailuri cu atasamente de pe site? fiindca o fi imposibil ? sau s-a dorit tocmai evitarea posibilelor probleme legate de continutul atasat?

Nu sunt impotriva ideii, si mie mi-ar conveni; am spus doar de ce cred eu ca nu exista.

Modificat de John Doe (02-04-2012 18:32:55)