In decembrie 2011 s-a infintat Asociatia Topografiilor Alba

Creat de vermessungen, Ian 29, 2012, 06:39 PM

« precedentul - următorul »

vermessungen

Apel catre toti topografi care doresc sa infinteze o asociatie in judetele lor. Va putem ajuta cu detali.

bogdy

Pai spune mai multe detalii. Ca nu vreau inca un OGR!

Modificat de bogdy (29-01-2012 17:11:30)

vermessungen

nu e vorba de un OGR ci de un ONG. Am infintat-o pe plan local sa ne aparam interesele cu OCPI si sa  acaparam cati mai multi tinei si sa ii indreptam pe un drum corec. Am mai vorbit si cu niste prieteni din alte judete sa faca si ei. Iar dupaceea putem face ceva si pe plan national. Interesul nostru e sa ne aparam interesele noastre nu a unor colosi cu firme.

greuceanu

asociatia topografilor sau topografiilor (cum scrie in titlu)?..+ nu te grabi si scrie incet si corect :)...stim ca esti entuziasmat de ce ai infaptuit sau la ce esti parte si ideea e de salutat asa ca e bine ca formei adoptate sa-i oferim si un continut coerent si consistent :)
aveti un site?
nu puneti aici, pe site, actul constitutiv si lista membrilor?...sau cati membri are in prezent asociatia?!
ms si bafta!

vermessungen

O sa pun si statutul pe seit daca va intereseaza. In prezent avem 35 membri fondatori si inca 15 membri

Alin B.

foarte interesant! ma gandeam de mult sa incerc sa fac ceva similar dar nu stiam cu ce sa incep. Daca poti da mai multe detalii, ar fi perfect !

bad wolf

Mi exista sa ceva.
In Gorj , exista si functioneaza din 2003 dar din pacate in 2007 a aparut si o filiala a OGR care inca functioneaza si se imptriveste tuturor initiativelor celeilalte (majoritare organizatii.
Sper sa gasesc cararea corecta !

Mit

Timisul cred c-a fost primul in acest sens.

http://www.asociatia-geodezilor.ro/" target="_blank">http://www.asociatia-geodezilor.ro/

Numai ca a aparut OGR-ul si ...
In alta ordine de idei, conducerea acestei asociatii este compusa in mare parte din cadre universitare, care nu se prea confrunta cu OCPI-ul (mai fac si ei cate-o lucrare, dar mai rar).

vermessungen

maine o sa scanez statutul si o sa il dau cine are interes dar pe seit nu il pun . Nu ar fi rau daca ati face si voi asa ceva .

romeo_zsurzs

Foarte tare, felicitari :hi:
Imi pare bine sa vad ca incercam sa ne unim intr-un mod. Spaor si succes pt cei care incearca sa faca ceva mai mult in cadrul topografillor.

vermessungen

Da dar daca vreti sa ne unim trebuie sa faceti ceva si voi in judetele voastre. Sa incercam sa facem asociatii in mai multe judete .

Alin B.


vermessungen

da-ti e-mail vostru sau trimiteti-l pe privat si vi-l trasmit. Va multumesc pt. interes

alin victor

In Dolj exista o asociatie din 2007. La acea vreme avea peste 40 membri. A functionat perfect cat timp a existat "amenintarea" Ordinului Geodezilor, dupa care "s-a asezat" la sol...Legal ea inca exista si se numeste Asociatia profesionala "Masuratori terestre". Este infiintata de mine cand inca nu se iscase scandalul cu ordinul si a avut ca scop unirea breslei noastre pe plan local si nu numai deoarece gandeam afilierea la alte asociatii similare din tara.

anti_lop

Buna ziua
Sunt din Satu mare
ideea este foarte interesanta - daca reusim sa o ducem mai departe,
M-ar interesa si pe mine statutul, caci aici nu mai avem nici corpul expertilor tehnic, nici o asociatie profesionala, care sa ne reprezinte intreresele, suntem foarte vulnerabili - din toate punctele de vedere.

email  - E-mail

Succes mai departe