Sokkia GPS GSR2700ISX Bluetotoh

Creat de Alin B., Feb 16, 2008, 02:19 AM

« precedentul - următorul »

Alin B.

Salutare !
      Daca printre voi este cineva care a lucrat cu Sokkia GSR2700ISX RTK , poate imi poate impartasi si mie daca acest sistem isi merita banii. Tot ce stiu despre acest sistem este ca e un varf de gama printre produsele Sokkia, ca vine insotit de un soft - Spectrum Survey L1/L2 , ca are 14 canale L1, 14 L2,  si 6 L5 GPS + 12L1, 12L2 Glonass + 2SBAS .
     Si daca ar mai fi cineva care alucrat cu acest sistem dar si cu Leica 900 si imi poate face si o mica comparatie , atunci chiar ca am impuscat vreo 72 de iepuri .
                        Multumesc !

maxterry

Gsr 2700 ISX i-ti confera libertatea de miscare. Adio cabluri, adio acumulatori externi, si precizie foarte mare. Este o placere sa faci RTK cu conexiune prin GSM sistem CSD sau GPRS, si mai nou folosind statii de referinta. Sokkia a inceput deja sa amplaseze statii in tara.Nu-ti trebuie decat un singur receptor si un abonament GSM si...ai coordonatele punctului intr-o secunda.

liviutzu

tocmai am achizitionat un asemenea sistem merita fiecare banutz, si cred ca nu are inca concurent pe piata noastra , mult succes