profile Topo LT

Creat de razvan cercel, Ian 31, 2008, 03:35 PM

« precedentul - următorul »

razvan cercel

Cum se poate folosi Topo LT pentru executarea de profile transversale si longitudinale daca se poate o explicatie mai  amanuntita??? Ma intereseaza si daca il pot folosi pentru proiectare de drumuri si cum?? astept pe adresa de maill E-mail va multumesc anticipat!

cipry

topolt decat exporta fisiere pentru profile. proflt e programul care foloseste aceste fisiere si iti deseneaza profilele.

m_loata

Rog frumos cine are un model de completare a Anexelor 10 si 11 din TopoLt si doreste poate sa ma ajute

oak

Cine ma poate ajuta cu un model de fisier prentu proflt (inv coordonate si celelate necesare)
Am exportat din topolt profilul dar cind import in proflt imi spune ca nu gaseste punctul de plecare. presupun ca ori definesc eu gresit profilul, ori inventarul de coordonate importat in prof lt trebuie modificat, ori gresec undeva si nu imi dau seama unde  :razz:

zolly

cine ma poate ajuta cu un topolt care face frofiluri transversale si longitudinale[/i]

M_Marck

De unde se poate achizitiona ProfLT , tot de la 3D Space??? 
Acesta este separat sau intra in aceeasi licenta cu TopoLT ???

moneasa.suceava

prof.exe cu parola mania,luati si zice-ti bogdaproste!

bstcad

#7
Citat din: M_MarckDe unde se poate achizitiona ProfLT , tot de la 3D Space??? 
Acesta este separat sau intra in aceeasi licenta cu TopoLT ???
se vinde separat si costa 400 euro fara TVA

bstcad

#8
Citat din: zollycine ma poate ajuta cu un topolt care face frofiluri transversale si longitudinale[/i]

topo lt nu face profile.... doar genereaza fisiere de coordonate pt profiluri

overlinex

ajuatatima si pe mine cu un topolt cu tot cu crack si eu am sa va ajut pe voi cu un program de facut profile longitudinale si transversale
 :razz:

PANAIT_FLORINEL

EU am incercat sa export un fisier pt profile din topolt dar nu gasesc unde mi le salveaza ma poate ajuta cineva sa imi rezolv problema sau macar un model si imi scriu eu coordonatele si cotele
multumesc anticipat

octavian76

#11
CitatEU am incercat sa export un fisier pt profile din topolt dar nu gasesc unde mi le salveaza ma poate ajuta cineva sa imi rezolv problema sau macar un model si imi scriu eu coordonatele si cotele
multumesc anticipat
ti-am scris eu si pe chat. se duc acolo unde ai tu acadul instalat. in c/prog. files/acad...


120/150px 3.5KB

octavian76

dar vezi ca daca nu ai programul prof.exe nu iti sunt de nici un folos fisierele pll.txt


120/150px 3.5KB

PANAIT_FLORINEL

am gasit si programul si miam dat  seama cum se realizeaza intr-un final
multumesc pentru ajutor dar mai e de mentionata ca e nevoie si de inventarul de coordonate exportat din topolt

M_Marck

Am si eu nevoie de programul Prof.exe daca ma poti ajuta (Florinel) . Multumesc anticipat !