o idee

Creat de dtoni, Mai 04, 2011, 03:18 PM

« precedentul - următorul »

John Doe


                  Ca sa ne mai linistim putin: chiar in articol scrie ca: "Saracia nu-i o virtute, iar bogatia nu-i o vina. Vina este incalcarea legii, dupa cum virtute este onestitatea".
Topografii sunt cam saraci, este? Deci... nu incalcam legea!



               

bad wolf


                  
kod a scris:

da, dar sti cu cat se plateste stagiatura pe langa un notar ?!
iti spun eu, de la 50.000 euro in sus pe an http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">
si mai trebuie sa-ti precizez ca ai nevoie de 2 ani de practica pana sa ajungi notar.
Cunosc o persoana care a platit mii de euro pt. a intra in barou, si era pus la punct cu toate cunostiintele din domeniu asa cum trebuie (in sensul bun al cuvantului) si mai era prieten bun de familie si cu presedinta (actuala judecatoare) a comisiei si ... l-a picat cu zambetul pe buze !
...asa ca, nu tot ce zboara se mananca, asa poti avea cu ce, dar mai trebuie sa ai si alte "abilitati" pt. a reusi, de felul PCR-ului http://www.3xforum.ro/img/smilies/wink.png">

Nu-i confunda pe notari cu avocati.

Notari , deja , au format o  casta de tip indian unde nu se poate intra decat in anumite conditii impuse de mai-marii castei.

Avocati nu prea sunt uniti, nu uitati ca in Romania functioneaza i paralel doua Barouri concurente.
Despre plata stagiaturii..nu vreau sa vorbesc.


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

kod


                  eu ma refeream strict la faptul ca la noi, romanii trebuie musai sa stea cineva de paza cu bata pregatita deasupra capului, pt. a disparea aceste tentatii si apucaturi pe care le are faimosul nostru popor si care se regasesc cam in toate structurile si organizatiile: profesionale, neprofesionale, politice si apolitice ..... etc.


               

doru2


                  concurenta e buna, concurenta neloiala-NU!
advex, m-ai inteles gresit. intrebarea era: de care parte a baricadei ne situam in momentul in care am devenit topografi si nu cum si cine ne-a convins sau care sunt motivele pentru care am devenit.