Autocad 2012

Creat de advex, Mar 24, 2011, 02:18 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

Deci... e alba sau e neagra?

Versiuni de referinta cunoscute sunt: R10, R12 DOS, R14 Windows, 2000 si 2007. Dupa aia punct.

dtoni

#16
Citat din: kodeu nu pricep la ce folos, sa-i dai numele unui produs, "2012" sa-l lansezi cu un an inainte, adica "2011" si sa-l "coci pe vatra" incepand cu 2010 .... :nono:
iar in calitate de topograf sa nu-i folosesc nici 10% maxim, din potential, pt. activitatea la care am eu nevoie, avand in vedere ca un produs pe care scrie "2000" e la fel de bun pt. ceea ce fac, sau de ce nu poate chiar mai bun :hi:
in 2012 ne paste sfarsitul lumi asa ca au devansat calendarul cu un an sa mai poata si ei sa scoata un ban cinstit :hi:   toate versiunile aste sunt stategii de marketing un fel de facelift la masini din puntul meu de vedere nu este nici o diferenta intre 2007 si 2010 doar interfata...... Si inca ceva suport pentru 2007 nu mai exista . ce puteti intelege din acest fapt?

zamfy

#17
Citat din: John DoeDeci... e alba sau e neagra?
Versiuni de referinta cunoscute sunt: R10, R12 DOS, R14 Windows, 2000 si 2007. Dupa aia punct.
E mai mult gri...
Eu prefer AutoCAD 2007, e usor de folosit, merge bine si merge orice pe el. AutoCAD 2012 m-a surprins placut in comparatie cu AutoCAD 2010, care mi se pare o versiune execrabila si ca performanta si ca pret (il folosesc doar pentru Raster Design 2010).
Am observat ca in 2012 ortofotoplanurile se incarca direct, fara raster oe, dar nu-mi place ca scrisul se vede cam intunecat, iar hartile cadastrale sunt prea ingrosate.
Alt lucru care mi s-a parut util este acel Action Recorder, poti sa iti faci cateva automatisme cu el.