anexa 11 in topolt

Creat de IKar, Feb 11, 2011, 04:17 PM

« precedentul - următorul »

IKar

Salut, am descarcat topolt 10.3 de pe site-ul lor, sunt in perioada trial, incercand sa lucrez in el am observat ca exista o oarecare diferenta intre anexa 11 pe care o genereaza el si cea din regulament, publicat de ancpi. Intrebarea este daca se poate preda asa cum genereaza el ?!
Sper sa fi reusit sa ma fac inteles...

Modificat de IKar (11-02-2011 14:18:16)

kod

De ce nu ne pui un "screeenshot" sa vedem si noi cum arata A11 generata de TopoLT, poate nu toti avem acest soft instalat :hi:

IKar


79

Da, se poate preda asa.

John Doe

Da, se poate preda si asa dar cred ca intrebarea era daca e bine asa. Si eu cred ca nu prea, pentru ca:
1. Distanta intre marcajele de caroiaj este intotdeauna de 10cm, indiferent de scara planului.
2. La prima rubrica de sus din tabel scrie "Numar cadastral" , dar ceea ce scrie acolo nu cred ca e numarul cadastral.

In rest, informatiile continute sunt cam cele care trebuie, dar pentru ca fiecare OCPI are "micile" lui pretentii (pertinente sau nu) referitoare la ce trebuie scris sau nu in anexe, cel mai sigur ar fi sa intrebi la OCPI-ul tau daca e bine sau nu. Si nu uita sa intrebi daca si unde sa scrii suprafetele din acte si cele masurate.