Ajutor pentru un incepator

Creat de Cip, Aug 17, 2007, 06:49 PM

« precedentul - următorul »

Cip

Fratilor un neamt ma abureste ca imi da un gps Leica  SR9500/AT302/CR344 la 2500 euro fara tva si o statie totala Sokkia  SET5A  la 1750 euro fara tva .
Ce ziceti ???
Se merita ???
Pot fi folosite la masuratori cadastrale ???
Mentionez ca mi se vor livra cu soft, cabluri , baterii etc .

Va multumesc din suflet !!

 :hi:

sik

Eu zic sa-ti iei mai bine ceva nou. Fiind echipamente de finete, pot fi reparate cu greutate si este usor sa nu iti dai seama daca ceva neinregula cu echipamentul.
Fiind si la inceput, daca ti se strica singurul aparat, ce faci? Te duci cu el in germania?
Instructaj de utilizare iti face? Garantie?

In aia 2500 euro este 1 receptor sau 2?

Cati bani dai, atata face.

Tine-ne la curent.

lilica

Sper ca aceasta oferta sa nu fie din partea prietenului nostru wallb, venit tot de pe meleaguri din Germania...

Cip

Aparatele sunt de la o firma din Germania ... Prima oara am depus un avans la o firma cu specializare topo - cadastru  ( o stiti si voi ) si trecura cam doua luni si mai treceau doua pana imi livrau GPS - ul . Asa ca m-am cam enervat si mi-am cautat frumos in Gemania si bineinteles ca am gasit ...
Pana la urma voi lua ... si va voi tine la curent ...
Daca sunt multumit de ele ... voi posta adresa si nr. de telefon al respectivei firme pentru ca nimeni sa nu se mai roage cu mii de euro de firme sa le aduca GPS . Si nici atunci nu e seriozitate ...
Promit ca revin cu noutati
Spor la munca !!!! :nod:

stefy

Am un GPS Sokkia Stratus cu doua receptoare
am incercat sal setez in stereo 70, din doua puncte cunoscute
mia dat diferenta de 3 m
cred ca nu este setat bine
ma ajuta cineva ?