Rompos-ul nu functioneaza Duminica de obicei sau a fost o intamplare

Creat de bstcad, Noi 15, 2010, 11:57 AM

« precedentul - următorul »

bstcad

Ieri (duminica 14.11.2010) ma aflam in apropiere de Rm Valcea, la niste masuratori. Dupa o zi (sambata), in care Rompos-ul a functionat ireprosabil, duminica nu am mai reusit sa ma mai loghez deloc. Aceeasi problema a mai avut-o si un coleg din Dolj, care si el a incercat sa masoare RTK, si nu a reusit.
Am avut un nr de tel (0731606254), la care am incercat sa sun pt a rezolva problema, insa era inchis. Mai mult decat atat, nici pagina weeb a rompos-ului nu a functionat decat pe seara.

A mai avut cineva o astfel de problema??? si daca da cum se rezolva de obicei.??

Mit

Suna in cursul saptamanii la administatorul retelei (vei vorbi cu dl. Rus sau dl. Paul Dumitru).
De regula, la noi, merge si duminica, dar sunt si state in Europa unde nu functioneaza duminica. :hi:

bad wolf

De regula merge permanent, dar ieri nu a funnctionat nici site-ul http://www.ancpi.ro" target="_blank">www.ancpi.ro, probabil vreo defectiune. Cineva a intrerupt , accidental sau nu alimentarea serverului.
Sper sa gasesc cararea corecta !

herlitz

CitatIeri (duminica 14.11.2010) ma aflam in apropiere de Rm Valcea, la niste masuratori. Dupa o zi (sambata), in care Rompos-ul a functionat ireprosabil, duminica nu am mai reusit sa ma mai loghez deloc. Aceeasi problema a mai avut-o si un coleg din Dolj, care si el a incercat sa masoare RTK, si nu a reusit.
Am avut un nr de tel (0731606254), la care am incercat sa sun pt a rezolva problema, insa era inchis. Mai mult decat atat, nici pagina weeb a rompos-ului nu a functionat decat pe seara.

A mai avut cineva o astfel de problema??? si daca da cum se rezolva de obicei.??
iti strangi aparatul si vi a doua zi
nici bani nu cer dar nici la servicii de maxima calitate sa nu te astepti
eu am stat si 1 ora si nu am reusit sa ma loghez si am plecat acasa

Modificat de herlitz (15-11-2010 20:13:40)