Verificare de la ANCPI

Creat de djxhouse, Aug 13, 2010, 02:42 PM

« precedentul - următorul »

Mit

Si la Timis mi-a cerut, in conditiile in care noua lege admite max.+10%. Eu aveam pana-n 5%.
Am mai bifat un abuz din partea autoritatilor, dar vad ca si tu.

nicu1000

Pe site-ul ancpi.ro exista rubrica de e-petitii. Scrieti acolo problemele astea si e musai sa primiti un raspuns: in ce baza, ce regulament se aplica etc.
Haideti sa-i punem pe angajatii OCPI la treaba si sa citeasca si ei regulamentelor lor.

diagodose2009

#17
Titlu: Daca  inspectori ocpi critica la verifIcarea lucrarilor carnetul tau de teren,, anexa 14

 :zzz:
Din  cauza  ca carnetul de teren (anexa14) la unele statii totale este nedescriptibil  ( de exemplu la statiile totale Wild sau  Leica) noi  generam carnetul de teren cu programul Anexa14.vlx
Acest program extrage din planuri dwg-TOPOLT ,masuratorile in fomat clasic (exact tabelul excel)

Cine este interesat sa ma  contacteze pe mine prin mesaj private...
Detalii:
http://www.puiubrat.3x.ro/carto3A/bya_topoltopt.files/pp_topolt_anexa14.html
Stima.........
 :uimit:

Modificat de diagodose2009 (18-10-2012 18:25:58)

Arcturus

#18
Citat din: MitSi la Timis mi-a cerut, in conditiile in care noua lege admite max.+10%. Eu aveam pana-n 5%.
Am mai bifat un abuz din partea autoritatilor, dar vad ca si tu.


Pai na ce sa facem...in Romania sunt de fapt 42 de tari mai mici, independente una fata de cealalta. Nu inteleg de ce undeva merge intr-un fel, in alta parte in alt fel iar in alta parte deloc. Pai parca voiau un cadastru unitar (art. 1 din L7 asta incearca sa ne spuna) iar cand te uiti la ei, vezi ca de fapt fiecare face dupa cum "vrea"muschii din dotare.

Modificat de Arcturus (18-10-2012 19:31:14)

Mit

Multiplica 42 de judete cu nr. de avizatori dintr-un oficiu si-ai sa afli nr. de posibilitati. Asta-i raspunsul corect. :nebun: