A aparut un nou ordin

Creat de doara.florin, Apr 14, 2010, 07:16 PM

« precedentul - următorul »

bad wolf


                  
septilicirazvan a scris:

In Ordin asa scrie ca trebuie sa am autorizatie in categoria C pentru executarea lucrarilor topografice necesare punerii in posesie a titularilor prevazuti de legile fondului funciar... si putin mai jos scrie:
(8) Oricare dintre persoanele autorizate in categoriile A-D poate fi angajata in structura functionala a serviciilor comunitare pentru cadeastru si agricultura al unitatii administrativ-teritoriale pentru executarea lucrarilor prevazute la alin. (6) precum si pentru cele necesare procedurii succesorale. Lucrarile de specialitate executate de catre aceste persoane se fac numai in numele si pe seama autoritatii executive.
(9) Niciuna dintre persoanele prevazute la alin. (6) si (8) nu poate executa nicio lucrare de specialitate in nume propriu.


Prietene !
Pune tu mana si citete Legile Fondului funciar ,incepand cu L18/91 si Regulamentul de punere in posesie si vei vedea ca Ordinul la care faci referire nu are nicio valoare, privind Comisiile de punere in posesie si punerea, proriu-zisa, in posesie.

Modificat de bad wolf (02-07-2010 13:15:45)


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

septilicirazvan


                  Prietene!

Am citit si cunosc Legile fondului funciar... stiu despre ce vorbesti, dar eu am intrebat altceva putin mai sus.



               

bad wolf


                  
septilicirazvan a scris:

Am si eu o intrebare:

Vreau sa ma autorizez in categoria C. Am absolvit SSSD profilul geodezie, specializarea topografie, cartografie si cadastru funciar. Sunt angajat la o primarie ca topograf.
Intreb daca e acceptabil ca experienta profesionala anii lucrati la primarie ca topograf, sau trebuie sa ai vechime la o firma autorizata?
Cat este taxa de autorizare?


Da ! Ai dreptul!
Asta nu observasem !
Succces !


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

septilicirazvan


                  Multumesc mult!