A aparut un nou ordin

Creat de doara.florin, Apr 14, 2010, 07:16 PM

« precedentul - următorul »

bad wolf


                  
John Doe a scris:

@bad wolf: voiam sa spun A sau B. Scuze. Am corectat si in postare.


Ok! Dar trebuie clarificat : ori A ,sori B . Nu se poate sau A sau B. Cine decide daca este A sau este B ? Pe baza ?


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

Alin B.


                  I=D, II=A, III=B, IV=C .
Asa cred ca ar fi logic daca ne uitam atat in anexele Legii 16 ( abrogata) cat si in anexele noului Regulament privind autorizarea si reautorizarea.


_______________________________________
Viziteaza Bucovina !!! O Romanie altfel !


               

bad wolf


                  
Alin B. a scris:

I=D, II=A, III=B, IV=C .
Asa cred ca ar fi logic daca ne uitam atat in anexele Legii 16 ( abrogata) cat si in anexele noului Regulament privind autorizarea si reautorizarea.


E posibil sa ai dreptate , dar asta trebuie clarificat prin completarea acestui ordin al presedintelui ANCPI.

Modificat de bad wolf (08-05-2010 00:15:21)


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

Alin B.


                  Corect !

_______________________________________
Viziteaza Bucovina !!! O Romanie altfel !


               

john_baciu


                  Buna, eu am absolvit Fac de Silvicultura in 2008, am facut 2 semestre topo,unul fotogrametie , 1 cadastru. Lucrez de un an si 6 luni la o firma de cadastru, in conditiile noului ordin al ministrului admin. si internelor eu o sa ma pot autoriza categ B vreodata? Va multumesc mult

Modificat de john_baciu (23-06-2010 10:17:09)



               

adrianmonea


                  Cum esti incadrat la locul de munca si ce specializare ai pe diploma de absolvire, astea 2 trebuie sa coincida impreuna si normal vechimea


               

john_baciu


                  Sunt incadrat ca inginer silvic, specializarea pe diploma este de inginer silvic diplomat, firma este autorizata de catre ocpi. Vreau sa te mai intreb daca exista o forma de colaborare legala, pentru a putea lucra pe viitor cu o PFA?
Dupa cate vad eu, cei cu studii superioare SSLD, altele decat masuratori terestre,geodezie,topografie miniera, nu mai pot obtine certificatul de autorizare categ B ,doar categ C...



               

adrianmonea


                  Contract de colaborare cu un autorizat sau procura.Tu faci lucrarile, el ti le stampileaza si le depui tu, iar daca te intreaba ii arati procura.Sau te apuci si faci si tu o facultate de profil http://www.3xforum.ro/img/smilies/wink.png"> , cel mai indicat


               

john_baciu


                  Da asa am de gand,  vreau sa imi echivalz doi ani conf. planului de invatamant, imi recomanzi o facultate cu FR? ms mult ptr info.


               

autorizat


                  A aparut un proiect de OUG
http://www.ancpi.ro/pages/legislatie.php?lang=ro&type=dezbatere" target="_blank">http://www.ancpi.ro/pages/legislatie.ph ... =dezbatere



               

adrianmonea


                  Pe la Valcea am auzit ca e ceva FR.La Alba Iulia nici intr-un caz.

Modificat de adrianmonea (28-06-2010 09:31:39)



               

john_baciu


                  Ce parere aveti cu privire la noul proiect de OUG?


               

John Doe


                  La prima vedere, am o parere misto: vom avea inca un act de respectat, din lunga lista a celor care trebuie puse cap la cap ca sa procedam "conform legilor in vigoare".
In rest, ca si altele: si parti bune, si parti rele. Oricum, pare sa fie un pas inainte. Sau un sut in dos ?



               

john_baciu


                  Mai degraba un pas inainte,asta daca se vor tine de cuvant pentru ca este vorba de banii de la stat pentru  pune in aplicare acesta OG, si cum statul este cu un picior in groapa....


               

bad wolf


                  
John Doe a scris:

La prima vedere, am o parere misto: vom avea inca un act de respectat, din lunga lista a celor care trebuie puse cap la cap ca sa procedam "conform legilor in vigoare".
In rest, ca si altele: si parti bune, si parti rele. Oricum, pare sa fie un pas inainte. Sau un sut in dos ?


Citeste prima varianta a l6 si vei fi surprins , sa observi ca aceasta ordonanta revine , cca 80% , la forma initiala (nu si la textul initial).

Cred ca cineva a hibernat cativa ani , pe la ANCPI !


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !