Intabulare fara bani pentru extravilan

Creat de advex, Mar 03, 2010, 08:20 PM

« precedentul - următorul »

Marian

Procedura este la indemina tuturor OCPI-urilor din tara, dar nu s-a aplicat pina acum peste tot. Ramine la "aprecierea" lor.
Fisierele CP se fac obligatoriu pt. toate parcelele.

Romario

Eu am patit urmatorul caz;
Face Ospiciu licitatia vine si da numere intr-o tarla, nu definitiveaza procedura, adica nu trimite la primarie planul cu adresa.
Vin si eu si fac dosarul normal, la cererea proprietarului si primesc direct incheiere de respingere ca exista deja numar cadastral.
Deci acorda fara acordul proprietarului numere din oficiu dar la cererea acestuia nu poate inspectorul sa scrie acelasi numar pe PAD. Bineinteles, terenul nu este nici acum intabulat. Tara lui Papura Voda (Basescu)!
Am mai platit si taxa ca prostul, adica 120 lei in loc de 60 lei pentru intabulare.
Bafta!

Modificat de Romario (06-03-2010 22:41:17)

Marian

Fara suparare, dar cred ca mai intai trebuia sa soliciti informatii de la oficiu si pe urma puteai sa faci lucrarea.

Romario

Am avut doua lucrari in aceeasi tarla.
Una a trecut fara probleme cealalta nu.
Stiam de la inceput care e treaba dar daca numerele acordate nu fusesera comunicate la BCF si nici la primarie, nici acum nu s-a finalizat pt. ca cel care a castigat contractul a facut genocid cu tarlaleledin preajma satului si ospiciul nu stie ce sa faca ca nu poate sa ii dea banii.
Sunt foarte multi experti care cred ca daca ii dai suprafata omului dar il muti 40 m e faina treaba.
Bafta!