Cumpar Masuratori Terestre

Creat de Pintea, Feb 25, 2010, 08:37 PM

« precedentul - următorul »

Pintea

Salutare!

Asa cum zice si titlul, as cumpara cele trei volume, daca se gaseste vre-un propritar. Si daca sunt intr-o stare acceptabila.

Am incercat un telefon la editura, da nu stiu cand vor tipari. Pe de alta parte, am inteles ca nu-s prea seriosi, asa ca nu-s foarte suparat.

Apropos, sunt din Brasov.

Multumiri anticipate!
Pintea

PS Nu indraznesc sa visez ca ar exista in format digital ...

mihaella

Buna !!..As avea nevoie de ajutor in legatura cu ceva manuale de topografie,am tot citit pe forum,dar nu ma descurc..sunt in anul 2 de facultate si vreau sa descarc ceva informatii folositoare cu privire la topografie...

John Doe

#2
Exista oferte dar trebuie cautate. Iata un rezultat, dupa vreo 30 de secunde de cautare:
http://topograf.3xforum.ro/post/1614/1/Manualul_Inginerului_Geodez/

Daca cineva are de vânzare manualele si posteaza, sta si asteapta un raspuns. Daca cineva vrea sa le cumpere si posteaza si el altundeva si asteapta si el, sansele ca vânzatorul sa dea peste postarea cumparatorului sunt minime. De aia, daca te intereseaza ceva, mai bine cauta prima data.

@mihaella: îti apreciez intentiile, dar chestiunea cu practica s-ar putea sa fie putin mai complicata. Nimeni nu te va lua pe lânga el daca nu va si câstiga ceva de pe urma ta, fiindca tu sigur vei câstiga - experienta. Chiar daca tu crezi ca ai destule de oferit la nivelul tau actual, s-ar putea ca realitatea sa te contrazica. Pâna una-alta, încearca sa te pui la punct cu AutoCAD si MS Office - astea trebuie sigur cam peste tot unde e vorba de topografie. Bafta si nervi de otel !