caut colaborare loc de munca in Bucuresti

Creat de amx2103, Oct 18, 2009, 01:31 PM

« precedentul - următorul »

amx2103

Buna ziua.
Am 26 ani, am absolvit geodezia, dar inca nu sunt autorizat; doresc sa colaborez cu  oricine ar avea nevoie de ajutor la vreo lucrare, inclusiv pe  GIS, iar daca exista disponibilitatea sa devin si angajat.
Pentru orice informatii suplimentare va pot pune la dispozitie, personal, un CV.
Mentionez ca in prezent (pentru urmatorii 2 ani) sunt in Bucuresti dar sunt dispus la deplasari pe intreg teritoriul tarii.
Multumesc!

amx2103

Vreau sa completez anuntul initial prin a spune ca nu cer decat o salarizare minimala initiala (cu plata fara intarzieri) si posibilitatea de crestere ulterioara pe masura indatoririlor primite si a competentelor avute.

amx2103

pentru ca nimeni nu a raspuns anuntului meu, cred ca anul trecut nu s-au intalnit cererea si oferta in aceasta meserie, din punctul meu de vedere..:)
vin acum si intreb si ma intreb....oare in Bucuresti nu se mai lucreaza in domeniu (nu doar pentru ca am fi, sa zicem...in extrasezon), oare piata este suprasaturata de topografi, oare suma de 1200-1500 lei (suma pe care sunt dispus sa lucrez in domeniu, lunar) este prea mare in conditiile actuale din piata muncii, oare aceeasi suma de bani obtinuta din alte domenii ce necesita o calificare mai scazuta sa fie aceeasi?
..subiect deschis oricarei persoane care ar avea ceva de spus legat de randurile de mai sus :)

Modificat de amx2103 (11-01-2010 15:59:41)

kod

pai daca nu ti-ai dat seama inca, in romanica de azi, salariul unui inginer topograf dupa 4-5 ani de studii superioare, si multi ani de experienta pe teren + birou este egal cu al unui, sa-i zicem barman (studii superioare inexistente  :D ), insa sincer sa fiu as inclina balanta catre ...platou si pahare, nu de alta dar acolo se castiga si bacsis  :hi:

Deci in concluzie, cine ti-a recomandat facultatea de geodezie, din motive financiar-bugetare, fara suparare, te-a cam mintit !

Toate cele bune, si mult succes la gasirea unui loc de munca !

geotopogis

salut!
Pe mine ma intereseaza o colaborare! Pt asta vreau sa vb.


sorindumitrescu

sunt student in anul 4 la facultatea de geodezie din bucuresti si imi caut servici in domeniu,in bucuresti.

cu stima,sorin dumitrescu


amx2103

1. vad ca pana acum au fost exprimate cateva pareri legate de topicul pe care l-am deschis dar prefer sa nu comentez diferitele aspecte luate de indeile fiecaruia din cei care au postat...

2. vreau doar sa imi reafirm deschiderea pentru orice colaborare pentru lucrari de cadastru, topografie, gis, teledetectie, fotogrammetrie!
Multumesc anticipat!

overlinex

Caut firme de topografie sau persoana fizica autorizata pentru intocmire de documentatii si depunere la OCPI din zona Brasov si Covasna, Sf. Gheorghe....mai multe informatii la mail E-mail ...sau pe forum

marius_d

Absolvent al Facultatii de Geografie, specializarea Cartografie cu elemente de cadastru (2011), in prezent urmez masterul de Geomorfologie si Cartografie cu elemente de cadastru.
Doresc angajare sau colaborare pe orice post in acest domeniu (cadastru, cartografie, topografie, GIS, riscuri) in Bucuresti sau jud. Valcea.
Nu am lucrat si nu am experienta profesionala exceptand practica din timpul studiilor, dar detin cunostintele de baza si pot invata orice, inclusiv sa lucrez cu orice program (CAD, GIS, s.a.).