Autorizare ANCPI categoria A

Creat de alpha, Sep 22, 2009, 08:22 PM

« precedentul - următorul »

alpha

Rog un coleg autorizat categoria A daca poate sa ma ajute cu un model de lucrare intrucat ce le-am dus eu pana acum li s-a parut cam sumar domnilor de la ANCPI
Asadar,o drumuire cu toate compensarile facute ca la carte, din care am creat o retea de ridicare de 8 puncte si am radiat 285 de puncte radiate cu un perimetru de 8 ha in intravilan este sumar.
De asemenea rog colegii autorizati categoria A sa spuna impresiile despre examenul de autorizare,ce gen de intrebari se pun....etc.
Va multumesc anticipat!!

radian2009

Lucrarea pe care o duci trebuie sa se incadreze in categoria pe care o ceri.
Drumuirile sunt la categoria B, C.
La categoria A intra retelele, spre exemplu poti sa duci o retea compensata liber si legata la reteaua de stat.
In ea poti sa ai atat masuratori GPS cat si observatii clasice de distante si directii.
Trebuie sa o compensezi, sa povestesti un pic despre erori, elipsele erorilor, eroarea medie patratica, etc...
Sa aburesti un pic despre proiectii, ca de, trebuie sa arati si sa vorbesti ca un inginer.

Pe langa faptul ca trebuie sa arati ca te pricepi un pic la treaba cu retele si proiectiile trebuie sa stii si un pic cadastru, poate chiar notiuni de la un cadastru de specialitate.

Bafta!

adrianmonea

aveti cumva un exemplu de lucrare pt categ A?

Modificat de adrianmonea (09-01-2010 13:46:46)