De ce

Creat de nu conteaza, Mai 22, 2009, 01:53 AM

« precedentul - următorul »

nu conteaza

De ce trebuie sa acceptam magariile altor oameni veniti din alte domenii care se dau topografi sau geodezi, oameni care se lauda ca au impins usa cu capu  ca sa optina autorizarea , oameni care isi continue studiile la fara  frecventa si i-au examen-le  cu spaga. De ce ?
Cu ce drept se ia autorizarea de la OGR cind autorizarea ar trebui declarata nula tot printr-o lege. Este un drept acordat de statul roman.

John Doe

Doru2, probabil omul nu ti-a citit, in timp, postarile si discutiile purtate cu sau de tine aici. Probabil nu te cunoaste. Chiar nu-mi dau seama de ce te-ai luat asa tare de el. Merita ?

Cât despre greselile de ortografie... nu da primul cu piatra ! (acum ma iau eu de tine). Exista si asa prea multe greseli, dar fiecare user este judecat si in functie de ele, cred eu. A scrie corect înseamna ca chiar stii sa scrii in limba materna, ca te uiti la ce faci (o abilitate... topografica sa zicem), si este si o forma de respect fata de ceilalti membri ai forumului. Parerea mea.
Uite una chiar... chiftelutza: unde a intalnit bad wolf prietenul ala al lui ? Personal nu am auzit de VALAEA  PRAHOVEI. Si e prezenta in fiecare dintre numeroasele postari ale mai sus-numitului, fata de care... in rest, numai de bine.

ancka

dar eu nu inteleg de ce nu ai inchis direct acest nou topic in care se discuta aceleasi vechi probleme?

ancka

nu cred ca ai fi incalcat dreptul nimanui daca ai fi inchis acest topic.pt ca aceste lucruri sunt deja discutate si rasdicutate incat m-am cam saturat sa le gasesc  pe fiecare topic...iar acum sa mai deschidem inca unul nou.
crezi ca daca discutam aceleasi probleme pe mai multe topicuri, se rezolva ceva?
dupa parerea mea doar se incarca forumul cu multe discutii inutile.

dangolesti

DORU,
ai dreptate (ca dealtfel si ancka sau john doe) in privinta celor de mai sus. din pacate forumul din galati s-a inchis ptr ca eu am avut rabdarea sa dau raspuns la fo 21 de postari ale unui user cu acelasi nume (este posibil sa fie doar o intamplare, desi personal ma indoiesc). in esenta, toti eram niste retardati, prafuiti, impotenti intelectual si evident profesional. DAR a aparut el care urma sa ne lumineze. n-a facut-o ca doar nu era sa piarda timpul cu niste stupizi.
o concluzie personala deriva dintr-o vorba romaneasca - nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita;
a doua concluzie, tot personala si tot din folclorul autentic, spune ca nesimtirea si prostia se vindeca numai prin deces.

ancka

si eu stiu ca dintre toate bolile din lume, prostia e singura care nu area leac :)))))

John Doe

Tot din folclor: fiecare padure cu uscaturile ei. De ce sa ne miram ? doar au fost si pe-aici.
Cu scuzele de rigoare pt. exprimarea relativ dura, dar asa e proverbul.
Si... inca o opinie: Dane, cu tine am mai discutat, am o parere formata si nu cred ca mi-o voi schimba. DAR: din pacate, vad destui elevi de liceu sau studenti si mai si aud ce discuta. Despre asta am o cu totul alta parere - foarte proasta. Nu caut vinovatul, spun doar ca nu trebuie sa ne miram daca vreun "smecher" de genul care se poarta mai da pe-aici si enerveaza pe unii.
Si... tot vorba ta, Dane: Doamne ajuta sa se schimbe ceva în îvatamânt. Spre bine.

M-am... trezit si eu moderator pe aici. Daca cei care administreaza forumul au considerat ca asa trebuie... nici o problema. Ma simteam la fel si spuneam aceleasi lucruri si daca nu eram. Nu e nici un secret.
Am întâlnit si eu postari sau interventii complet nelalocul lor. Nu le-am mutat, inchis sau sters, judecând cumva ca si Doru. Din pacate, am constatat ca majoritatea autorilor nu s-au deranjat sa revina asupra lor. Acestia suntem, ce mai...
Dar unii au revenit... si sunt cam cei pomeniti de Doru. Coincidenta ? Nu. Oameni si oameni...

Modificat de John Doe (22-05-2009 13:50:58)

ancka

pai si daca unii nu s-au obosit sa-si stearga ineptiile si aberatiile poate in viitor cei care doriti ca forumul sa pastreze totusi un climat profesional si de bun simt, poate ca ar trebui sa luati masuri mai drastice...si ma refer la a bloca acel user sau in cel mai "bland mod" sa i se stearga postarea respectiva.
crede-ti-ma ca stiu despre ce vobesc :d. in jocurile online forumurile sunt mentinute "curate" daca pot sa ma exprim asa, de moderatori care intervin exact cum am spus mai sus...
deja e offtopic ce am scris aici, dar oricum e in plus acest nou topic.

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

ancka

mai bine sa inchideti acest topic...

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

ancka

orice "de ce?" are un "pentru ca" al lui ...asa zicea unu' pe nume shakespeare :D

s_mihai0481

eu cred ca sunt alte lucruri care sa ne doara decat sa-i sarim la gat la (sper) viitorul nostru coleg care are umpic de dreptete [daca am citi eu bine (si cred ca e vorba de acei oameni care isi platesc examenele) ce scria el]...........

John Doe

bad wolf:
Filmul pune-l pe transfer.ro sau http://rapidshare.com" target="_blank">http://rapidshare.com (de exemplu) si posteaza aici adresa lui, cine vrea o sa-l ia.
In rest... am spus eu ca sunt suparat pe tine?

ancka