Carnet de teren TopoLT

Creat de doara.florin, Mai 13, 2009, 12:05 PM

« precedentul - următorul »

doara.florin

Salut!!Nu am verificat sa vad daca sunt alte postari pe aceasta tema.Dar nu gasesc,sau nu are functie de carnet de teren TopoLT7.2,pana acum am lucrat cu Topograph si avea.Sunt mai impresionat de TopoLT dar nu reusesc sa gasesc functia de carnet de teren.

John Doe

Exista o intreaga sectiune dedicata TopoLT, daca apesi "Topograf Online" iti sare-n ochi.
Foloseste coduri pentru puncte, nu vei mai avea nevoie de carnet de teren, in principiu. Daca intelegi prin carnet de teren ceea ce inteleg si eu.

doara.florin

Da folosesc coduri pentru puncte.Carnetu de teren nu este caietul ala vechi pe care scriu coordonate si unghiuri,nuuuuuuuu.Carnetu de teren este un .xml in care imi arata toate coordonatele unghiurile,din ce statie am vizat pe ce,daca stii cu topograph,comanda "carnet".Daca pot sa fac asa ceva si cu topoLT.Nu duceti asa ceva la oficiu,mie imi trebuie in Tm la tot intabulare,dezmembrare asa trebuie.Listat si bagat in documentatie.

kod

da la ce iti trebuie sa tot prelucrezi coordonatele alea scose din statie, pt. anexa 14 ?carnetul de teren pt. documentatie ?
De ce nu pui acolo cum scoti direct din statia toatala, sau e teodolit electronic, sau clasic ?
Ca daca e statie totala, si nu vrei decat anexa 14, pune acolo indiferent ce carnet scoate statia ta, sa fie cat de cat relevant, ca pt. oficiu este indiferent ca-i duci in coordonate, sau unghiuri si distante, sau ca-i format, *.txt, sau *.idx, sau *.dat, sau *.car....etc.

doara.florin

Poti sa ma ajuti cu un soft??Email me!!

adrianmonea

#5
Citat din: doara.florinPoti sa ma ajuti cu un soft??Email me!!

Ce aparat folosesti?