Facultatea de Topografie si Cadastru din Alba-Iulia Detalii

Creat de Lupu, Mai 07, 2009, 11:14 PM

« precedentul - următorul »

Lupu

Buna!
As dori sa aflu de la cei care ati terminat(recent) Facultatea de Topografie si Cadastru din Alba-Iulia, daca prezenta la cursuri si laboratoare este chiar atat de stricta.Eu am terminat Automatica si Informatica Industriala, am lucrat part-time la o firma de Topo, dupa care a inceput sa-mi placa domeniul asta iar acum mi s-a facut de o a doua faculta.Problema e ca nu mai sunt de 19 ani,  am familie si serviciu si in consecinta am timp destul de putin, dar doresc sa urmez aceasata facultate(Alba e aproape de mine), insa ma cam ingrijoreaza prezenta la cursuri si laboratoare. Ce stiti voi(cei ce ati terminat la Alba recent), e intr-adevar stricta prezenta, sau te mai poti orienta cu profesorii?
Va multumesc  ;)

dangolesti

cel mai simplu este sa te duci sa discuti problema la secretariatul facultatii pentru ca se pare ca unele discipline pot fi echivalate (analiza, analitica, fizica, etc), iar aspectele legate de prezenta este bine sa le discuti cu domnul PALAMARIU.
bafta.

John Doe

Poti suna la: 0258.263.806 sau 0258.811.141 pentru detalii.

kod

Prezenta la cursuri nu este neaparat obligatorie, depinde de profesor, dar la laboratoare ar fi bine sa nu lipsesti, acum sti cum 3 lab. poti absenta, 3 le poti plati si recupera, si hai vre-o 3 tot ar fi bine sa dai pe acolo. Insa cel mai bine este sa mergi la facultate, sa iei legatura cu prof. Maricel Palamariu, asa cum a zis si dangolesti, si discuti la fata locului, eu zic ca puteti avea o discutie destul de rezonabila.
 Numai bine  :hi:

Modificat de kod (08-05-2009 10:28:25)

Lupu

OK, o sa plec saptamana viitoare la Alba sa vad ce pot rezolva.Va multumesc pt raspunsuri.
Toate bune!

liviu30

Mda...o problema des intalnita asta cu prezenta la cursuri sau laboratoare. Cand am terminat eu, laboratoarele erau obligatorii iar la cursuri daca aveai absente nu erai prea bine vazut la examen...ma rog, poate s-au mai schimbat lucrurile, dar ma indoiesc. Cat despre discutia cu domnul Palamariu.....e bine sa fi curajos si sa mergi cu ce... trebuie...daca intelegi ce vreau sa zic....adica cu multa '' sinceritate'' doar la ce va gandeati?  :dinti:

kod

Citat din: liviu30Cat despre discutia cu domnul Palamariu.....e bine sa fi curajos si sa mergi cu ce... trebuie...daca intelegi ce vreau sa zic....adica cu multa '' sinceritate'' doar la ce va gandeati?

Permite-mi sa te contrazic :nono:
domnul Palamariu, cu toate ca este seful catedrei de topo-cadastru de la universitatea din Alba Iulia, este o persoana f. decenta cu care poti avea orice tip de conversatie strict profesionala si obiectiva :hi:

adrianmonea

Sunt deacord cu tine Kod, d.p.d.v profesional,facultatea e foarte bine pusa la punct, sunt cativa profesori acolo, printre care si d-l Palamariu de la care chiar ai ce sa inveti si iti pot fi modele de urmat.Respesct pt ei :nod:

adrianmonea

Sunt deacord cu tine Kod, d.p.d.v profesional,facultatea e foarte bine pusa la punct, sunt cativa profesori acolo, printre care si d-l Palamariu de la care chiar ai ce sa inveti si iti pot fi modele de urmat.Respesct pt ei :nod:

s_mihai0481

este o faculta foarte buna si foarte bine echipata. totusi sa nu il uitam pe dl Ienciu ....multa sanatate la toata "catedra"
 :hi:

delo

La laboratoare de specialitate este obligatorie prezenta....cu maxim 3 absente si alea la unele laboratoare trebuie platite sa intri in examen...daca nu mergi la laboratoare nu are rost sa faci facultatea ca nu o termini.....bafta

yaxkuk

da hai sa nu i uitam pe toti: Padure ionita (dumnezeu sa-l odihnesc ),Ienciu ioan ,Palamariu maricel,Eva Koncsag, Andreea Ungur,Tudor Borsan, Oprea Luciana,Voicu George,Popa Alexandra(ultimi trei sunt si fosti colegi  cu adrianmonea) .Acestia sunt cei mai tari.Am facut cu ei si sunt ok.dak vrei sa inveti o sa inveti.Bafta  :hi: