performante Trimble S6

Creat de lilica, Dec 04, 2007, 07:53 PM

« precedentul - următorul »

lilica

O prezentare atractiva a modelului S6 de la Trimble.

http://staging.fl-2.com/trimble/engine.html


284/430px 15.9KB

shadow_

Ca concluzie la performantele in exploatare a unui S6 pot spune dupa aparoape 2 ani :
-are 1 meniu  prietenos , randament super in lucru mai ales cu autolock-u activat conditia e sa umble operatorul cu mira ridicata in sus sa nu-l piarda aparatul,cu 2 baterii bagi de dimineata pana seara , trasezi cu ea si noaptea folosind facilitile cu lumini,e putin neobisnuit focusarea mecanizata dar te obisnuesti repede . Interfata se potriveste si la gps trimble .La prelucrare dupa mai multe incercari am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa folosesc terramodelul .

phibrizzo

#2
Citat din: shadow_Ca concluzie la performantele in exploatare a unui S6 pot spune dupa aparoape 2 ani :
-are 1 meniu  prietenos , randament super in lucru mai ales cu autolock-u activat conditia e sa umble operatorul cu mira ridicata in sus sa nu-l piarda aparatul,cu 2 baterii bagi de dimineata pana seara , trasezi cu ea si noaptea folosind facilitile cu lumini,e putin neobisnuit focusarea mecanizata dar te obisnuesti repede . Interfata se potriveste si la gps trimble .La prelucrare dupa mai multe incercari am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa folosesc terramodelul .
eu folosesc una robotica de cateva luni(inainte am avut tot un s6 dar nu full option)si pot spune ca e super din toate punctele de vedere...iar optiunea integrated pur si simplu m-a naucit(la facultate te invata cum sa lucrezi cu teodolite si sa fac calcule de mana...nicidecum asa ceva
 :nono: )nu am masurat noaptea cu ea(are legatura cu traclight cumva??) dar avem un add-on pe care se pot pune 3 acumulatori si apoi se conecteaza la statia si masori vreo 2 zile non stop :rolleyes: ....si optiunea cu autolok e tare mai ales ca avem o prisma circualra si inca un gadget care emite un semnal si statia il urmareste chiar dak nu vede prisma =D ..super...singurul dezavantaj mi se pare pretu momentan avand in vedere k inca sunt student si nu am banii sa imi cumpar una robotica... :x