Acte Generare CP

Creat de Dieliric, Aug 10, 2014, 11:41 PM

« precedentul - următorul »

Dieliric

Buna seara!

Va deranjez in legatura cu o mica problema intampinata de curand.

O persoana care inregistreaza documentatii, cat timp persoana obisnuita care facea acest lucru este in concediu, iar imi creeaza probleme. De aceasta data este in legatura cu programul generare cp. Daca cineva cunoaste vre-un regulament, adresa sau ceva ajutator in legatura cu toate actele ce sunt necesare a fi inscrise in programul generare cp, le primesc cu placere.

Problema este in felul urmator:
1. eu stiu ca in program inregistreaza doar actele de proprietate, precum:
    - titluri de proprietate, certificate de mostenitor, sentinte civile, hotarari de consiliu local, certificat de atestare;
    - certificat fiscal - pentru contructiile ce se intabuleaza cu el
    - adrese emise de primarie in legatura cu anumite suprafete.

2. Doamna imi cere sa inregistrez (si mi se pare aberant):
 - certificat de deces (am mentionat ca persoana este decedata si este suficient CNP-ul si mentiunea),
 - Certificat de casatorie - toate actele pentru inscrierea imobilului cu pricina mentioneaza ambii soti.
-- sunt doua documentatii diferite cu doua aberatii diferite.

Daca cineva ma poate ajuta, dupa cum am mentionat, accept cu placere tot ajutorul.

kkndkk

Deschide help-ul generare CP si vei observa sintagma "acte relevante pentru lucrare". Drept urmare vei inregistra tot ce are numar de inregistrare,  serie, etc.

Modificat de kkndkk (10-08-2014 21:00:13)

Dieliric

Multumesc mult pentru raspuns.

deelan

actele de stare civila sunt acte eliberate de primarie , au nr de inregistrare, trece-le  ca acte administrative