imobile Eterra

Creat de c_pascu, Apr 12, 2013, 05:20 PM

« precedentul - următorul »

adrianc

#15
Citat din: george75mMie nu imi afiseaza suprafata si data avizarii, vad doar nr cad. Unde trebuie sa setez ca sa vad si eu acele detalii ?
Mergi la Identificare, selectezi imobilul si iti afisaza niste informatii pe care trebuie sa le interpretezi.


581/338px 30.9KB
La muncă! nu la întins mâna.

rock4ever

foarte tare, imi place, dar nici eu nu pot sa vad coordonate, adrian tu chiar le-ai gasit pe undeva? la identificare nu le vad. ms

adrianc

#17
Citat din: rock4everfoarte tare, imi place, dar nici eu nu pot sa vad coordonate, adrian tu chiar le-ai gasit pe undeva? la identificare nu le vad. ms
Coltul stanga/jos - coordonatele cursorului. Doar nu vrei sa-ti dea coordonatele imobilelor, eventual cu 3 zecimale. E 5 lei pagina daca ceri coordonate.
La muncă! nu la întins mâna.

nicu1000

#18
Citat din: adrianc
Citat din: rock4everfoarte tare, imi place, dar nici eu nu pot sa vad coordonate, adrian tu chiar le-ai gasit pe undeva? la identificare nu le vad. ms
Coltul stanga/jos - coordonatele cursorului. Doar nu vrei sa-ti dea coordonatele imobilelor, eventual cu 3 zecimale. E 5 lei pagina daca ceri coordonate.
Nu are nici o valoarea pentru noi geoportalul acesta fara coordonate. Plus ca nu sunt toate cadastrele reprezentate.
Deocamdata este pentru orientare turistica.

Modificat de nicu1000 (15-04-2013 14:43:53)

c_pascu

Pe afara vopsit gardul inauntru leopardul....
Apar imobile inscrise acum doua saptamani si lipsesc altele inscrise acum un an.
Poate cu timpul se va imbunatati

Mit

Totusi, parca nu e nimic sau deloc.
Acum imi vine-n cap cat or fi costat galbejelile alea aruncate pe ortofoto...

adrianc

#21
Citat din: c_pascuPe afara vopsit gardul inauntru leopardul....
Apar imobile inscrise acum doua saptamani si lipsesc altele inscrise acum un an.
Poate cu timpul se va imbunatati
Eu am mai primit extrase in care zicea ca imobilul nu are configuratie in eterra. La lucrari facute de mine cu 2-3 saptamani in urma, cu raspuns de la Inginerul sef/Registratorul sef/Director ca s-a pierdut pe flux.
Alta chichita ar fi ca afisaza mai multe numere pe acelasi contur si, dupa un pic de analiza, am constatat ca acel imobil a fost dezmembrat, sunt toate imobilele dar "deasupra" este afisat cel initial.
Stiti ce? Nemultumitului i se ia darul! Bagati ceva de bine pana nu se supara baietii de la agentie si le dau jos.
La muncă! nu la întins mâna.

nicu1000

Eu stiam ca in localitatea Vulcana-Bai din jud. Dambovita s-au incheiat lucrarile de cadastru general. Au fost dati la TV ca gata la ei se stie cine si pana unde are teren. Acuma m-am uitat pe geoportal la Vulcana-Bai sa vad cum arata un cadastru general si am vazut doar vreo 10 cadastre. Adica nu s-au facut lucrari de cadastru general acolo ?
Stie careva vreo localitate in care sa se fi incheiat cadastrul general, sa vad cum se umple ecranul de numere cadastrele unul langa altul ?

dtoni

#23
Citat din: adrianc
Citat din: c_pascuPe afara vopsit gardul inauntru leopardul....
Apar imobile inscrise acum doua saptamani si lipsesc altele inscrise acum un an.
Poate cu timpul se va imbunatati
Eu am mai primit extrase in care zicea ca imobilul nu are configuratie in eterra. La lucrari facute de mine cu 2-3 saptamani in urma, cu raspuns de la Inginerul sef/Registratorul sef/Director ca s-a pierdut pe flux.
Alta chichita ar fi ca afisaza mai multe numere pe acelasi contur si, dupa un pic de analiza, am constatat ca acel imobil a fost dezmembrat, sunt toate imobilele dar "deasupra" este afisat cel initial.
Stiti ce? Nemultumitului i se ia darul! Bagati ceva de bine pana nu se supara baietii de la agentie si le dau jos.
Pentru toti cei ce sunt multumiti cu acesta aplaicatie facuta din bani nostri( bani care nu i-am dat in dar)
http://www.youtube.com/watch?v=LpALXYHWIl0

dtoni

#24
Relatia dntre autorizati si inspectori... :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

http://www.youtube.com/watch?v=16gPcPB9oBo

vali_costea

#25
Citat din: dtoniRelatia dntre autorizati si inspectori... :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

http://www.youtube.com/watch?v=16gPcPB9oBo

Astia cara sacii, noi plimbam foaia intre cadstru si cf, bravo Dtoni!!!

adrianc

#26
Le-au dat jos http://geoportal.ancpi.ro/geoportal/viewer/index.html
Dragostea dureaza 3 ani, progresul 3 zile. Nemultumitului...  :finger:
La muncă! nu la întins mâna.

severcoman

#27
poate era de proba; pentru cei care n au apucat sa le vada, cam asa aratau imobilele!

http://www.fileshare.ro/e29467688

Mit


                  Sau a crapat E-Terra.


               

heruvim


                  Ma baieti,voi tot nu ati inteles ca sunt unii care ar face orice ca tara asta sa se duca dracului.Chiar credeati ca o sa fie bine.In era calculatorului pentru "desteptii" infiletati politic este sa frecam hartiile de la un birou la altul nu sa stam acasa si sa luam informatii de pe net,asta o fac baietii care cotizeaza la greu ca doar ei au bazele de date actualizate periodic.Noi restul la munca!

Modificat de heruvim (16-04-2013 19:55:12)