Pdf la scara

Creat de everest, Apr 11, 2013, 04:50 AM

« precedentul - următorul »

John Doe

@everest:  judecând dupa celelalte posturi ale tale, as zice: daca vrei sa inveti ceva, atunci nu te zborsi la cei de la care inveti. S-ar putea sa aiba si ei dreptate.

everest

#16
Citat din: bad wolf
Citat din: everest
Citat din: adriancPresupun ca nu cunosti limba engleza. Ce crezi ca inseamna Plot scale? sau cand vezi Scale: si zice 1mm=1.136 units?

Te rog sa ma scutesti cu raspunsurile tale mitocanesti. Poti sa imi spui frumos ce nu am facut bine fara a face alte aprecieri. Multumesc

Pentru expresia folosita ai un "Avertisment", ti-as fi dat un cartonas galben , dar le-a confiscat Doru2 pe toate...asa ca..ai grija in continuare.

Cred ca am fost destul de decent avand in vedere ca nu eu am provocat

everest

#17
Citat@everest:  judecând dupa celelalte posturi ale tale, as zice: daca vrei sa inveti ceva, atunci nu te zborsi la cei de la care inveti. S-ar putea sa aiba si ei dreptate.

      Doar pentru ca esti mai bine pregatit in comparatie cu o alta persoana nu iti da dreptul sa vorbesti incisiv si sarcastic avand in vedere ca persoana respectiva este la inceput de drum si inca pe bancile scolii. Gandeste-te cum ati fost fiecare la inceput. Defapt indiferent daca este la inceput sau nu, tot nu mi se pare normal.
      Ma asteptam sa gasesc mai multa intelegere, intelepciune si toleranta din parte voastra chiar daca v-as fi intrebat ce ii o orientare.
      Pe viitor, o sa va stresez in continuare cu intrebarile mele, cu riscul sa o luati de la capat cu raspunsurile rautacioase.

Modificat de everest (11-04-2013 21:36:01)

John Doe

N-am uitat deloc cum am fost la inceput. Si in mod sigur nu vorbeam asa. Inhibitiile se intretin prin comportament agresiv, dar nu se vindeca. Dar tu fii cum vrei... bafta!

bad wolf

#19
Citat din: everest
Citat din: John Doe@everest:  judecând dupa celelalte posturi ale tale, as zice: daca vrei sa inveti ceva, atunci nu te zborsi la cei de la care inveti. S-ar putea sa aiba si ei dreptate.

       Doar pentru ca esti mai bine pregatit in comparatie cu o alta persoana nu iti da dreptul sa vorbesti incisiv si sarcastic avand in vedere ca persoana respectiva este la inceput de drum si inca pe bancile scolii. Gandeste-te cum ati fost fiecare la inceput. Defapt indiferent daca este la inceput sau nu, tot nu mi se pare normal.
       Ma asteptam sa gasesc mai multa intelegere, intelepciune si toleranta din parte voastra chiar daca v-as fi intrebat ce ii o orientare.
       Pe viitor, o sa va stresez in continuare cu intrebarile mele, cu riscul sa o luati de la capat cu raspunsurile rautacioase.

Nu ne deranjaza intrebarile tale.Noi incercam sa te ajutam si mai citeste de cateva ori ce aspus @john Doe si mai gandeste-te inainte de a raspunde unor intepaturi ca unii dintrenoi avem copii mai in varsta decat tine. OK?
Succes!
Sper sa gasesc cararea corecta !

advex

#20
Citat din: everestIncerc sa export cu Autocad un desen in pdf...

Pentru un control mai eficient al scarii iti recomand sa folosesti printarea din layout.
Sunt disponibile pe net (vezi si YouTube) numeroase tutoriale privind setarile, controlul scarii in viewport, posibilitatea de adaugare cartus etc.
La printarea din spatiul model sunt probleme cu suprafata printabila a paginii, mai ales la printere PDF.

Vezi: http://cad-notes.com/2009/08/5-steps-preparing-your-autocad-plot/

Modificat de advex (12-04-2013 15:15:35)