Creeare layout-uri automat si numerotarea planselor

Creat de bau, Noi 15, 2012, 12:50 PM

« precedentul - următorul »

bau

Intereseaza pe cineva facilitatea de mai jos?


http://www.youtube.com/v/daaKLWH3f2U">http://www.youtube.com/v/daaKLWH3f2U" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" height="350" width="425">


Cer o suma modica de 20 lei.
Ma puteti contacta prin mesaje private.

Modificat de bau (15-11-2012 11:27:42)

adrianc

Adauga si o functie care creaza schita de racordare a planselor.
Si un field care sa citeasca scara viewportului (custom scale), asociat eventual cu o functie care sa creeze scale list-ul si sa stearga toate porcariile alea implicite pentru inci.
La muncă! nu la întins mâna.

stonex


kkndkk

Chiar era OK daca indicatorul respecta Standardul SR EN ISO 7200 din 2004 si nu un indicator abrogat.

John Doe

Daca as lucra frecvent cu layouturi multiple, la suma asta n-as comenta nimic.
Totusi, chiar si asa, puteai sa dai niste detalii, de exemplu: ce face de fapt, cum lucreaza. Prezentarea video nu spune prea multe, e doar un video frumos facut dar numai tu stii ce e acolo, eu stiu doar ce vad si poate n-am inteles mare lucru.
Si inca ceva: aplicatii care creeaza layouturi multiple sunt multe, insa toate sunt gata facute, free sau nu, si fac numai ce stiu ele - adica nu intotdeauna ce am vrea noi. Daca tu ai scris aplicatia si daca esti deschis la sugestii,  poate o perfectionam impreuna aici pe forum... la suma asta sau la alta. Ce zici?

adrianc

Cred ca inteleg partial ce face.
Oare ce se intampla daca am formate diferite? Scrie textul la acelasi X,Y in fiecare layout?
La muncă! nu la întins mâna.

zamfy

Si eu mi-am facut o aplicatie de genul asta, pentru ca aveam studii topo kilometrice, care imi intrau pe o gramada de planse si imi lua prea mult timp sa le fac "de mana" (foloseam si comanda "nrplan" din TopoLT, dar tot nu eram multumit). Si procedam astfel: imi formam toate view-urile cu comanda formplns din TopoLT, imi cream prima plansa ca referinta, apoi incarcam programul si ii dadeam sa mi le faca automat pe toate celelalte.