Calcule drumuire in TopoSys

Creat de sasuandrei, Iul 01, 2012, 12:44 AM

« precedentul - următorul »

sasuandrei

Cred ca am inteles. Oricum, e o problema ca TopoSys-ul meu nu imi vede codurile. Adica imi pune 0 sau 1 la cod daca e text. E o eroare, am mai pus intrebarea in forum.
Adica ar fi mai simplu sa las carnetul de teren pentru toposys doar cu elementele pentru drumuire nu si masuratorile pentru radiate?

AlexGIS

#16
Citat din: sasuandreihttp://www.ct.upt.ro/users/SorinHerban/Compensare.pdf Figura 2.16 pagina 27, Figura 2.17 pagina 28

Mi se pare mie sau lipsesc nişte elemente din exemplele de drumuiri?

AlexGIS

#17
Citat din: sasuandreiCred ca am inteles. Oricum, e o problema ca TopoSys-ul meu nu imi vede codurile. Adica imi pune 0 sau 1 la cod daca e text. E o eroare, am mai pus intrebarea in forum.
Adica ar fi mai simplu sa las carnetul de teren pentru toposys doar cu elementele pentru drumuire nu si masuratorile pentru radiate?

Ce versiune de toposzs folosesti?

sasuandrei

Da.. sigur lipsesc... Si eu imi aminteam de mai multe tipuri. Chiar o sa iau manualul acuma sa ma mai uit .

Toposys 4.2

sasuandrei

M-am uitat acuma.. Schemele sunt identice cu manualul domnului Onose de la UTCB. :) identice identice.

AlexGIS

Nu cred că poţi pune cod alfanumeric în ver 4.2

Din exemplele respective lipsesc orientările iniţiale.

sasuandrei

Nu merge in 4.2..  Am incercat toate variantele :) doar cifre.

Da, in figuri lipseste orientarea initiala, doar in 2.17 apare nordul.

teo&cammy

imi poate spune cineva care sunt etapele de lucru in toposys. am un toposys 5.0? va multumesc.